İstanbul'da 8 yürüyüş yolu yaya trafiğine kapatıldı

İstanbul'da 8 yürüyüş yolu yaya trafiğine kapatıldı

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde sekiz yürüyüş yolunun yeni tip coronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında yaya trafiğine kapatıldığı bildirildi. Kararı Bağcılar Kaymakamlığı duyurdu.

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde sekiz yürüyüş yolunun coronavirüs önlemleri kapsamında yaya trafiğine kapatıldığı bildirildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada yaya trafiğine kapatılan sekiz yürüyüş yolu şöyle:

- Bağcılar Meydanı

- Güneşli Meydanı

- Güneşli Mahallesi Kirazlı Caddesi

- Hürriyet Mahallesi Menderes Caddesi

- Fatih Mahallesi Eski Pazar Caddesi

- Yenigün Mahallesi 628. Sokak

- Sancaktepe Mahallesi Çarşı Caddesi

- Kirazlı Mahallesi - Yenimahalle Ahmet Kabaklı Caddesi

Bağcılar Kaymakamlığından yapılan açıklama şöyle:

Bağcılar İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Covid-19 salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınacak ek önlemlerle ilgili düzenlemeler yapmak üzere; 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 26. maddesine istinaden gerçekleştirilen olağanüstü toplantıda, ilöemiz dahilinde uygulanmak üzere aşağıdaki kararlar alınmıştı.

 

  1. İlçemiz dahilinda isimleri yazılı meydanlar ile araç trafiğine kapatılarak "Yürüyüş Yolu" olarak düzenlenmiş olan cadde ve sokakların yaya giriş-çıkışlarına kapatılmasına
  2. Esnaf izin belgesi olanlar, trasit yolcu ve zaruri ihtiyaçların karşılanması amacıyla bölgeden geçmek zorunda olanların bu karardan muaf olmasına
  3. Bu bölgeden geçecek vatandaşların İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve belediye zabıtasınca maskesiz geçişlerine izin verilmemesine, geçişler sırasında sosyal mesafeye uyulmasının sağlanmasına
  4. Kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununa göre cezai işlem yapılmasına
  5. Bu kararın 10 Nisan Cuma Günü saat 17.00'den başlayarak 24 Nisan 2020 Cuma Günü saat 24.00'a kadar uygulanmasına karar verilmiştir.

 

Covid-19 salgınından bütün vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca alınan kararlara uyulması konusunda, ilçemiz halkının bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz.