İş adamı Tamince’yi kim koruyor? Kılıçdaroğlu'ndan 12 kritik soru

İş adamı Tamince’yi kim koruyor? Kılıçdaroğlu'ndan 12 kritik soru
CHP’nin hazırladığı ve parti örgütü ile medya kuruluşlarına gönderilen broşürde bilgi, belge ve sorular yer aldı

CHP’nin hazırladığı ve parti örgütü ile medya kuruluşlarına gönderilen broşürde bilgi, belge ve sorular yer aldı. Broşürde Tamince hakkında hazırlanan polis raporunda 150 milyon TL himmet parası topladığı bilgisi verilirken, 17-25 Aralık sonrası Gülen’le görüştüğü belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla ‘Fettah Tamince’yi kim koruyor?’ başlıklı broşür hazırlandı. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, broşürde FETÖ ile olan ilişkisine karşın Tamince’nin korunduğuna işaret edilerek, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bu konuda yönelttiği sorulara yer veriliyor.

CHP Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı tarafından hazırlanan broşür bütün medya kuruluşları ve parti örgütlerine dağıtılacak. Söz konusu broşürün ilk sayfasında “Fettah Tamince’yi kim koruyor?” sorusu yer alırken, sayfanın başında FETÖ lideri Fetullah Gülen’in fotoğrafı sayfanın altında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tamince’nin birlikte fotoğrafına yer veriliyor. Broşürün ikinci sayfasında CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 5 Şubat’taki grup toplantısında konuyla ilgili yaptığı konuşma bulunuyor. Kılıçdaroğlu’nun “15 Temmuz hain darbesinden sonra FETÖ’yle ilgili 16 kriter yayınladılar. Bir kişi eğer; 17-25 Aralık 2013’ten sonra Bank Asya’ya para yatırmış, paralel yapının şirketlerinden birisine parasal katkıda bulunmuşsa; FETÖ bağlantılı sendikalarda, sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yapmış veya bunların toplantılarına katılmışsa; Emniyet’in, MİT’in ve MASAK’ın hazırladığı raporlarda yer almışsa; FETÖ bağlantılı sivil toplum örgütleri ve onların kuruluşlarıyla ilgili sohbet toplantılarına katılmışsa; hakkında güvenilir ihbar, ifade ve itiraflar varsa, örgüte himmet parası toplamışsa, onları gözaltına alacak ve tutuklayacağız, dediler. On binlerce kişi tutuklandı. Bank Asya’nın önünden geçti diye, devlet memuriyetinden atılanlar, tutuklananlar, gözaltına alınanlar oldu. Ama bir kişiye dokunulmadı” sözlerine yer verildi.

‘Raporlarda var’

Broşürde FETÖ’nün mali, eğitim, medya ve sivil toplum ayağında at koşturan TUSKON üyesi olan Tamince’nin, 17-25 Aralık’tan sonra Zaman gazetesinin yüzde 10’unu satın aldığı belirtildi. Broşürde Tamince hakkında Maliye Bakanlığı’na bağlı MASAK tarafından 150 milyon TL tutarında himmet parası topladığı polis raporlarıyla ortaya çıktığı ifade edildi. Ayrıca 17-25 Aralık’tan sonra Tamince’nin Pensilvanya’ya giderek Gülen’le görüştüğü de vurgulanarak, “Fettah Tamince’ye kimse yaklaşamıyor. Üzerinde gölge dahi olmayan Fettah Tamince el üstünde tutuluyor” denildi.

Broşürün üçüncü sayfasında “Kim koruyor bu Fettah Tamince’yi?” sorusu altında Kılıçdaroğlu’nun “FETÖ terör örgütünün bir numaralı siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dava açsın ispat edeceğim demiştim. Tazminat davası açıldı ama bize ispat hakkı verilmedi. Benim kitabımda zalimin karşısında eğilmek yoktur. Bugün parası olan, arkası ya da dayısı olan FETÖ’cüler dışarı çıkıyor. Masum olanlar, askeri öğrenciler, garibanlar, fakir fukara olanlar hapiste. Onları içeri alıyor da bu beyefendiye, Fettah Tamince’ye kimse dokunamıyor” açıklaması yer aldı.

Kılıçdaroğlu’ndan 12 soru

Broşürde Kılıçdaroğlu’nun Tamince hakkında yönelttiği sorular şöyle sıralandı:

Fettah Tamince’nin korumalığını kim yapıyor?

Bank Asya’ya 5 lira yatırdı diye devlet memuriyetinden atılanlar varken, Fettah Tamince’ye bu dokunulmazlığı kim sağlıyor?

17-25 Aralık’tan sonra Gülen’i ziyaret eden Fettah Tamince’nin özelliği nedir?

Fettah Tamince’nin avukatlığını kimler yapmaktadır?

Fettah Tamince’nin avukatlığını yapanlarla, Erdoğan’ın avukatlığını yapanlar aynı kişiler midir?

Fettah Tamince’nin avukatlığını yapanlar güçlerini Erdoğan’dan mı, Pensilvanya’dan mı alıyorlar?

Fettah Tamince’nin avukatlığını yapanlar, yargıda çete oluşumunu sağlayan avukatlar mıdır?

Erdoğan’ın talimatıyla hareket edip, Erdoğan’ın istediği cezaları verdiren hâkimler mi bu düzeni sağlamaktadır?

27 Ocak 2019 tarihinde Antalya’da düzenlenen AK Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’na katılan Fettah Tamince, hangi gerekçeyle protokol sırasında oturmuştur?

Erdoğan, hangi gerekçelerle Tamince’yi İçişleri Bakanı’nın arkasına oturtmuştur?

Tamince’nin kurucusu olduğu Uluslararası Antalya Üniversitesi neden kapatılmadı?

Tamince hangi gerekçeyle bu üniversitenin başında duruyor?

Broşürün son sayfasında da Tamince’nin Erdoğan ve FETÖ elebaşı Gülen’i övdüğü eski gazete haberlerine yer verildi.

İlgili Haberler
Etiketler :