İmamoğlu'nun aldığı limonlar hakkında kurgu haber: "Yandaştan aldı diyeceksin"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını duyurmasının ardından, bir kameraman ve üreticinin konuyla alakalı kurgu haber yaptığı ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Nisan 2020 10:17

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını duyurmuştu. Bir kameraman ve üreticinin Ekrem İmamoğlu'nun satın aldığı limonlarla ilgili gerçekleri yansıtmayan, kurgu haber yapmaya çalışmalarının görüntüleri ortaya çıktı.

Ne cevap vermesi gerektiğini de söylüyor

Adı Mahmut olan kameraman, "100 ton limonun çiftçilerden alınmadığını söylüyorsunuz. Peki Ekrem İmamoğlu bu 100 ton limonu nereden aldı?" sorusunu yönelttiği çiftçiye, ne cevap vermesi gerektiğini de söylüyor. 

Kameramanın, röportaj yaptığı çiftçiye, çiftçinin tüm itirazlarına rağmen "yandaş üreticiden aldı, yandaş vurgusu yapacaksın" diye konuşması konusunda ısrar ettiği de görüntülerde yer alıyor. 

İBB suç duyurusunda bulunacak

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise yaptığı açıklamada, "Bugün sosyal medyaya yansıyan yeni bir organize kötülük girişimi daha oldu. Mersin'de M.D. isimli yerel gazeteci bu videoyu çektiğini avukatlarımıza doğruladı. Kendisi ve diğer ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun bilgisine." ifadelerini kullandı.