İlkokul Öğrencilerine Başörtüsü ve Takke Taktılar!

İlkokul Öğrencilerine Başörtüsü ve Takke Taktılar!
ÇEDES projesinde gelinen son nokta öğrencilere takke taktırmak oldu. Ordu’nun Perşembe İlçesi’nde ÇEDES projesi adı altında bir devlet okulunda ilkokul öğrencilerine okulun mescidinde takke ve başörtüsü taktırıldı.

Eğitimcilerin tepkilerine rağmen ÇEDES projesi okullarda son sürat devam ediyor.

Öğrencilerin mezar temizlediği, ağıt yaktığı, etkinlik kapsamında camilere götürüldüğü uygulamalara bir yenisi daha eklendi. ÇEDES kapsamında ilkokul öğrencilerine okulun mescidinde takke ve başörtüsü taktırıldı.

Birgün'den Onur Durmuş'un haberine göre, Ordu’nun Perşembe ilçesinde 22 Mayıs 2024’te Kırlı Mahallesi’deki Kırlı İlkolulu’nun yıl sonu etkinliğinde mescit içerisinde 9-10 yaşlarındaki kız çocuklarına başörtüsü, erkek çocuklara ise takke taktırıldı Okul içerisinde bulunan mescitte öğrenciler önlerinde rahle ve Kuran, başlarında başörtü ve takkeyle protokolü karşılamak için hazır bekletildi.

PROTOKOL DE ORADA

Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Perşembe Kaymakamı Fatma Turhan Keser, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Jandarna Konutanı ve İlçe Emniyet Müdürü de protokolde yerini aldı.

gerici-egitim-modelinde-son-skandal-devlet-okulunda-cocuklara-basortusu-ve-takke-1.jpeg