İkinci Seçil Erzan Vakası: Sanat Dünyasının Ponzi Mine'si!

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl, futbol camiasını karıştıran ve birçok futbolcunun parasını kaybettiği fon dolandırıcılığının sanat dünyasında da yaşandığını açıkladı. Akçıl, Seçil Erzan gibi birisinin sanat dünyasında da bilinen isimlerden para almaya çalıştığını iddia etti. Sanat dünyası içerisine giren Mine Özkan, iddialara göre milyonlarca liralık vurgun yapmış.

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl, Fatih Terim, Arda Turan ve birçok futbolcunun parasını kaptırdığı Seçil Erzan davasının benzerinin sanat dünyasında da yaşadığını söyledi.

Akçıl'ın, "Bilinmeyen bir şey söylemek istiyorum. Birkaç yıl önce şarkıcılar arasında da buna benzer bir durum yaşandı. Seçil Erzan kadar dolandırıcı birisi bizden de para almaya çalıştı" açıklamasının ardından gündemi sarsacak bir iddia daha ortaya atıldı.

PONZİ MİNE

Ponzi Mine olarak bilinen bir kadının, Ponzi Zinciri ile basketbolcu Semih Erden 1.7 milyon lira, Burcu Kıratlı yarım milyon, Tuzlaspor AŞ yöneticisi Rıdvan İlhanlı 3.5 milyon, Yeliz Tuğba Yasa ve iki kardeşi ise 3 milyon lira dolandıran Mine Özkan'ın 35 milyon TL'lik vurgun yaptığı öne sürüldü.

BERAAT ETTİ

Sabah'ta yer alan habere göre, Influencerlar ve fenomenler üzerinden sanat dünyası içerisine giren Mine Özkan, telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren iki şirket kurup, "Uluslararası SMS ihalelerine giriyoruz" diyerek yüksek kar payı ile para toplamaya başladı .Burcu Kıratlı, 'Ponzi Piramit zinciri' adındaki saadet zinciri sistemi ile dolandırıldığını iddia ederek Özkan'ı dava etmişti. 10 yıl hapsi istenen davada Özkan'ın 'nitelikli dolandırıcılık' suçu kastı ile hareket ettiği sabit olmadığı için beraatına karar verildi.