Hızı 122 kilometreye ulaştı: Önüne çıkanı uçurdu!

Antalya'da dünden bu yana süren sağanak nedeniyle Konyaaltı ilçesindeki bazı narenciye bahçelerini su bastı. Kentte metrekareye 173 kilo yağmur düştü, fırtınanın hızı ise 122 kilometreye ulaştı. Turizm bölgesi Kundu'da bulunan bir otelin çatısının dış kaplaması uçtu. Oteller bölgesinde bulunan alışveriş mağazaları da zarar gördü.

Fırtına ve yağmur nedeniyle ağaçlardan dökülen narenciyeler, biriken suya karıştı. İlçede bazı sokaklar da göle döndü, su içinde kalan araçların sürücüleri itfaiyeden yardım istedi. Sürücüler, bir süre itfaiye ekiplerini bekledi. Bazı sürücüler de kaybolan plakalarını su içinde aradı. Kuvvetli yağışa aldırmayan bazı kişiler ise su birintilerinin arasında yürüdü.

Meteorolojiden yeni uyarı

Diğer yandan Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, Antalya'nın batı ilçeleri için 'turuncu kod'lu yeni bir uyarı paylaştı. Kuvvetli yağışlara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtilen uyarıda, şu ifadelere yer verildi:

"Antalya çevrelerinde halen devam eden kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini azaltacağı, ancak Antalya'nın batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli 21 ila 50 kilogram arasında, Finike, Kumluca, Kemer ilçelerinde ise yer yer çok kuvvetli 40 ila 75 kilogram olarak cuma günü akşam saatlerine kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

En yüksek yağış miktarı

Öte yandan Antalya Dağbeli mevkisinde, son 24 saatte metrekareye toplam 173 kilogram yağış düştü. Bu miktarın, dünden bugüne bölgede ve Antalya'da gerçekleşen en yüksek yağış değeri olduğu kaydedildi.

Fırtına anı güvenlik kamerasında

Antalya Kundu'da meydana gelen fırtınanın iş yerlerine verdiği zarar güvenlik kameralarına yansıdı.

Kaynak:DHA

Etiketler :