Hilâl Kaplan, İBB hakkındaki paylaşımında bu gerçeği sakladı

Hilâl Kaplan, İBB hakkındaki paylaşımında bu gerçeği sakladı

Pelikan yapılanmasıyla adı anılan yandaş Sabah gazetesi yazarı Hilâl Kaplan, İBB hakkındaki 'Teknofest' paylaşımında Valilik gerçeğini gizlemeyi tercih etti.

Yandaş Sabah gazetesinin adı Pelikan çetesiyle anılan ve 'Kabataş yalancısı' olarak da bilinen yazarı Hilâl Kaplan, İBB ve İstanbul Valiliğinin ortak kararıyla 'aşırı yoğunluk' sebebiyle risk taşıdığı belirtilerek Atatürk Havalimanı metro seferlerinin durdurulması haberinde, İstanbul Valiliği gerçeğini saklamayı tercih etti.

Kaplan, gerçeği karar sanki yalnızca İBB'ye aitmişçesine çarpıttı. Attığı tweette, "Ve İBB, #Teknofest’e giden seferleri durdurur. #HerŞeyÇokGüzelOldu mu İstanbul?.." ifadelerini kullanan Kaplan'a çok sayıda tepki geldi.

NE OLMUŞTU?

TEKNOFEST’in düzenlendiği Atatürk Havalimanı'na giden metro tıklım tıklım doldu. İstanbul’un hemen hemen bütün ilçelerinden servislerle ve özel araçlarıyla gelen yurttaşlar, Atatürk Havalimanı çevresinde yoğun trafikle karşılaştı. Polis ekipleri bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı. Bazı vatandaşlar ise uçak gösterisini Sefaköy metrobüs durağından izledi.

Bunun üzerine, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) aldığı ortak kararla Atatürk Havalimanı Metro istasyonuna yolcu taşımacılığı, aşırı kalabalığın risk oluşturması nedeniyle durdurulmuştu.

Metro seferleri kısa süre sonra tekrar normale dönmüştü.

İlgili Haberler