Haluk Levent, yangın mağduru Manavgatlıları ziyaret etti

Haluk Levent, Ahbap derneği vasıtası ile Manavgat'taki büyük orman yangınında evleri zarar gördüğü için konteynerlerde kalanlara beyaz eşya yardımında bulunacaklarını söyledi.

Türkiye'nin en büyük orman yangını olarak tarihe geçen Manavgat yangını, 28 Temmuz'da öğle saatlerinde çıktı. Kısa sürede geniş alana yayılan yangın, 220 saat sonra, 10'uncu günde söndürüldü. 8 kişinin yaşamını yitirdiği yangında, 75 bin hektar ormanlık alan ve tarım arazisiyle 2 binin üzerinde ev ve iş yeri de yanıp kullanılamaz hale geldi.

Yangından etkilenen 45 mahallede 2 bin 500 afetzedeye psikososyal destek verildi, 160 aileye konteyner kuruldu. Çalışmalarda, bin 352'si ağır olmak üzere, 2 bin 164 binanın hasar gördüğü tespit edildi.

Yangının çıkmasıyla Türkiye'nin her yerinden Manavgat'a yardım yağdı. Vatandaşlar, içme suyundan hayvan yemine kadar pek çok malzemeyi Manavgat'ta yangından etkilenen bölgelere gönderdi. Rock müzik şarkıcısı Haluk Levent de kurduğu Ahbap Derneği yöneticileriyle birlikte Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve yangından zarar gören afetzedeleri ziyaret etti.

Beyaz eşyalar Ahbap Derneği’nden

Ziyarette yangının etkilediği bölge hakkında Kaymakam Yiğit'ten bilgi alan Haluk Levent, yangından zarar görenlere yardım yapmak istediklerini belirtti.

Haluk Levent, bölgede konteynerlerde kalanların yaşamını yeniden kurduğunu söyleyerek, "Kaymakam Bey ile yaptığımız görüşmede özellikle beyaz eşya konusunda büyük bir ihtiyaç olduğu ortaya çıktı. Ahbap Derneği olarak yangında zarar gören vatandaşlara beyaz eşya temini konusunu biz üstlendik. Önümüzdeki günlerde bu konuyu çözüme kavuşturacağız" dedi.

Haluk Levent ve beraberindekiler Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e de 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulundu. Yangının ilk gününden itibaren duyarlılık göstererek Manavgat'a destek olan Haluk Levent, Manavgat Belediyesi'nin yardım kampanyalarına Ahbap Derneği olarak katkı verdiklerini ve ilerleyen süreçte Başkan Şükrü Sözen ile afetzedeler için ne gerekiyorsa yapmak istediklerini dile getirdi. 

Ziyaretin ardından, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Haluk Levent ve Ahbap Derneği üyeleri, Belenobası Mahallesi Sığırcılar mevkisine giderek, 'Bir kümes bir hayat' projesi çalışmalarını yürüten gönüllüleri ziyaret etti.

Gönüllü çalışan mimarlara sürpriz ziyaret

Türkiye'nin dört bir yanından gelen gönüllü mimarlarla çalıştıkları alanda, Başkan Şükrü Sözen'le sürpriz ziyaret gerçekleştiren Haluk Levent ve Ahbap derneği üyeleri, burada mahalle halkıyla da bir araya gelip sohbet etti, 'geçmiş olsun' dileklerini iletti. Ahır, ağıl ve kümes inşa eden mimarlara, kolaylık dileyen Levent, çalışmalara dernek olarak destek vereceklerini söyledi. Karşılarında Haluk Levent ve Başkan Sözen'i gören mimarlar, sürpriz ziyaretten dolayı hem şaşırıp hem de mutluluk duyduklarını söyledi.

‘Ahbaplar duyarlılık gösterdi’

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Haluk Levent ve Ahbap Derneği'nin, yardım kampanyalarına duyarlılıkla katkı sağladığını söyleyerek, "Tüm halkımızın gönlünü fetheden sanatçı dostumuz Haluk Levent ve derneği, Manavgat Belediye'mizin yardım kampanyalarında büyük bir özveriyle çalışma gerçekleştirdi. Haluk Levent, Manavgat'ımızın en zor günlerinde bizleri yalnız bırakmayarak güç verdi. Kendilerine ve değerli Ahbap Derneği yönetimine ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum " dedi.

haluk-levent-yangin-magduru-manavgatlilari-ziyaret-edip-beyaz-esya-sozu-verdi-7847-dhaphoto2.jpg

 

Kaynak:DHA

Etiketler :