Gürsel Tekin: Başınıza CHP kadar taş düşsün

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin gündemi değerlendiriyor. İşte Tekin'in konuşmasından satırbaşları: Başbakan her toplantısında CHP'ye saldırıyor. Şu anda iki saldırabilecekleri şey kaldı bir CHP iki Merkez Bankası.Bu...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Gürsel Tekin: Başınıza CHP kadar taş düşsün

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin gündemi değerlendiriyor. İşte Tekin'in konuşmasından satırbaşları: Başbakan her toplantısında CHP'ye saldırıyor. Şu anda iki saldırabilecekleri şey kaldı bir CHP iki Merkez Bankası.

Bu iktidarın herşeye gücü yetiyor da sıradan bir memura gücü yetmiyor. İsterse görevden de alabilir.

Torba yasalar kendileri ve yandaşlarını korumak için çıkarıyor.

AKP yönetemiyor. Aldatılıyor aldatılınca aldatmak zorunda kalıyor. İnançlarını sorgulamak istiyorum, bu kadar yalan nasıl oluyor.

Davutoğlu Kılıçdaroğlu SSK'ya 70 tane yakınını soktu. Kılıçdaroğlu "70'den vazgeçtim 7'yi ispat edin" dedi. Arınç "haftaya belgeleri açıklayacağım" dedi. E nerde belgeler?

Dün Sayın başbakan yine ihanet şebekeleriyle CHP'yi yan yana andı. Eğer bu parti 92 yıldır ayaktaysa ihanetlerin dışında olduğu için ayakta. Siz taşeron partisiniz gelirsiniz gidersiniz. Önümüzdeki dönem de yoksunuz onu bilin.

('İşte ihanet şebekesini bulduk' diyerek Arınç'ın Fethullah Gülen'e övgüler düzdüğü konuşmasını barkovizyondan yayınladı)

Erdoğan'ın okulları kapatın sözlerine Habeş başbakanı bile şaşırdı. "Yahu siz açın dediniz" dedi.

Ne olsa CHP'den biliyorsunuz, CHP kadar başınıza taş düşsün.

Sayın Arınç Başbakan'ın talimatıyla siz Fethullah Gülen'e gittiniz. 4 saat boyunca ne konuştunuz da şimdi bu hale geldiniz. Umarım sayın Arınç bu sürecin nasıl buhale geldiğini kamuoyuna açıklayacaktır.

Eski başbakan'ı aklayan hakim terfi ediliyor eski Cumhurbaşkanı Gül'ün dosyasına takipsizlik veren hakim sürülüyor. Bu hakim hangi gerekçeyle sürüldü?

Başbakan Yozgat'ta milliyetçi, Tekirdağ'da cumhuriyetçi, Diyarbakır'da Kürtçü.

Katliam Uludere bunların Kürtçesini nasıl telafuz edecek. Davutoğlu'na Kürtçe öğretecekler önce Uludere'nin, katliamın Kürtçesini öğretsin.

Siyasette kirlilik varsa kamuda şeffaflık olmaz. Bugün Türkiye'nin temel sorunu, siyaset kirli, iktidar kirli.

Buna benzer bir yolsuzluk hiçbir ülkede olmamıştır.

Gelin kapsamlı bir yolsuzluk yasası çıkaralım. Bırakın bu şeffaflık yasasını, yahu siz kendiniz hırsızsınız bırakın bürokratı...

T tipi başkanlık sistemine kimse izin vermez. T tipinin ne olduğunu biliyorsunuz: Talan tipi..