Günde 4 Bin Kişi Bu Hastaneye Geliyor! Komple Çürük Çıktı: Binlerce İnsana Mezar Olacak!

Günde 4 Bin Kişi Bu Hastaneye Geliyor! Komple Çürük Çıktı: Binlerce İnsana Mezar Olacak!
Denizli, birinci derece deprem bölgesinde yer alıyor. Denizli Devlet Hastanesi'nin 2017 raporlarına göre hastanedeki kolon ve kirişin yüzde 90'ı çürük çıktı. Her gün 4 bin kişinin ziyaret ettiği hastane için yıllardır bir önlem alınmadı.

6 Şubat depremlerinin yıl dönümü yaklaşıyor. Depremlerde çürük binalar on binlerce cana mezar oldu. Depremin yıl dönümü yaklaşırken Denizli Devlet Hastanesi'nin durumu içler acısı. Timur Soykan, BirGün'de bugün yayınlanan yazısında Denizli Devlet Hastanesi'nin 2017 yılına ait raporda yer alan skandal ifadeleri kaleme aldı.

denizli-devlet-hastanesi.jpg

HER GÜN 4 BİN KİŞİ ZİYARET EDİYOR

Rapora göre her gün 4 bin kişinin ziyaret ettiği hastanenin yüzde 90'ı çürük.

Yazı şu ifadeler yer aldı: "Denizli birinci derece deprem bölgesinde. Denizli Devlet Hastanesi’nde A, B, C, D, E, F, G ve H blokları var. 8 bloklu hastanede gün içinde sağlık personeli, hastalar ve hasta yakınlarıyla birlikte 4 bin kişi bulunuyor. Ve deprem olması halinde bu binaların yerle bir olacağını, binlerce insanın öleceğini raporlar ortaya koydu."

7 YILDA ÖNLEM ALINMADI

Raporda binanın depremde yıkılacağının tespit edildiğini herkes biliyor. Ancak aradan geçen 7 yılda sadece başhekimliğin bulunduğu A Blok güçlendirildi. Diğer bloklarda hiçbir güçlendirme yapılmadı.

deprem.jpg

BİNALAR ÇÖKECEK

A Blok’taki kolon ile kirişlerin ‘Can Güvenliği Performans Seviyesi ölçülüyor.

Mesela; A1 Blok’taki toplam 5 katta 146 kolon var. Bunlardan sadece 7 tanesi depreme karşı dayanıklı görünüyor, 139 kolon depremde yıkılacak, yani bina yerle bir olacak. A1 Blok’ta 126 adet kiriş var. Bunlardan sadece 2 tanesi çürük değil. 124 kiriş depreme dayanamayacak.

Etiketler :