Gece Yarısı Facia Yaşandı Feci Kazada Bir Aile Parçalandı

Gece Yarısı Facia Yaşandı Feci Kazada Bir Aile Parçalandı
Niğde'de feci zincirleme kaza... Otomobil, TIR ve kamyonun çarpıştığı kazada aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 4 kişi yaralandı.

Pozantı-Ulukışla arası Darboğaz mevkisinde Mehmet Yaşar Kılınç (66) idaresindeki otomobil, H.K. yönetimindeki kamyon ve Ü.Ç. idaresinde TIR çarpıştı.

AYNI AİLEDEN 3 KİŞİ ÖLDÜ

İhbarla olay yerine çok sayıda jandarma, AFAD, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Kazada otomobil sürücüsü Mehmet Yaşar Kılınç ile eşi Vesile Kılınç (57) ve kızı Ebru Kılınç (29) hayatını kaybetti. Ağır yaralanan çocukları Eymen ve Ekim Kılınç ile TIR şoförü Ü.Ç. ve TIR'daki bir kişi sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından hastanelere sevk edildi.

72551.jpg

4 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Niğde Valisi Cahit Çelik ve İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir ile kaza yerine gelerek Ulukışla Kaymakamı Yunus Köse'den bilgi aldı. Kaza yerinde açıklama yapan Vali Cahit Çelik, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek yaralanan 4 kişinin hastanelere kaldırıldığını söyledi.

Çelik, "Olayın ilk anından itibaren hemen jandarma, emniyet, sağlık, AFAD ekiplerini yönlendirdik. Yaralı vatandaşlarımız şu an hastanelerde. 2 yaralımızın durumu ağır, diğer yaralılarımızın durumu iyi. Ağır yaralı hastalarımızı başka hastanelere sevk edebiliriz" diye konuştu. Kaza sonrası bir süre trafik akışına kapatılan yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Araçların kaldırılması ve yol temizleme çalışmasının ardından yol trafik akışına yeniden açıldı.