Feyzioğlu eleştirilere yanıt verdi: Ben bu suçu kabul ediyorum

Feyzioğlu eleştirilere yanıt verdi: Ben bu suçu kabul ediyorum
Çoklu Baro'ya karşı direnen avukatlar tarafından tepki gösterilen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "Ben Meclis ile bunları konuşmaya çalıştığım için suçlu ilan ediliyorsam itiraf ediyorum, ben bu suçu işledim." dedi.

AKP ve MHP'nin oyları ile TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Çoklu Baro yasasına karşı direnen avukatları yalnız bırakan ve TBMM Genel Kurulu'na giden TBB Başkanı Metin Feyzioğlu katıldığı bir lansmanda açıklamalarda bulundu.

Feyzioğlu, kendisine yönelik eleştirilere de şöyle yanıt verdi:

“Ben Meclis ile bunları konuşmaya çalıştığım için suçlu ilan ediliyorsam itiraf ediyorum, ben bu suçu işledim. Ben Cumhurbaşkanımız’a sorunumuzu anlatmaya çalıştığım için suçluyum. Meclise derdimizi anlatmaya çalıştığım için suçluyum. Derdimizi anlatmaya destek vermeyenler için ise takdir artık halkındır ve avukatlarındır. Derdimizi birlikte anlatsaydık başarılı olurduk. Ama bunu anlatırken diyecektik ki ‘Çoklu baroya hepimiz karşıyız, sebepleri şudur. Temsilde ise bir adaletsiz durum gerçekleşmiştir. Bunun da çözümü şudur.’ 50 bin kişilik İstanbul Barosu’nda 24 bin kişi seçime gitmiyor. 8 bin oy alan liste tüm sandalyeleri çıkartıyor. 42 bin kişi kendisini barosunda temsil edilmez gördü. Bu sorun kanun değişikliği ile yine giderilmedi. Kanun diyor ki, kendisini temsil edilmemiş hisseden gitsin kendi barosunu kursun. Hepimiz başka bir yol bulabilirdik. Baro meclisi kuralım ve herkes kendini temsil edilebilir görsün diyebilirdik. Kurul komisyonlarında, staj eğitiminde kazanan liste tüm eğitmenleri atama yetkisine sahip olmasın da seçime giren her grup eğitmen tayin etme yetkisine sahip olsun. Bunları diyebilirdik ama bunları konuşmayı reddedersek teklifi iyileştiremezsiniz.” şeklinde konuştu.

Etiketler :