Fatih Portakal’dan istifalara sert yorum!

CHP'de aday gösterilmeyen belediye başkan adaylarının istifa ederek başka partiye geçmelerine tepki gösteren FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, "Koltuğu kendilerine ait gören bencil bir anlayış" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Fatih Portakal’dan istifalara sert yorum!

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve Mustafa Sarıgül’ün ardından CHP’den son olarak Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak istifa etti. Art arda gelen bu istifalara FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’dan sert tepki geldi.

Handan Toprak’ın CHP’den istifa edip DSP’ye geçeceği haberi üzerine Portakal, “Bu furyaya en son İstanbul @avcilarbel başkanı eklendi. Koltuğu kendilerine ait gören bencil bir anlayış” yorumunda bulundu.

İşte Fatih Portakal’ın o tweeti;

“Bir de siyaseti ilkesizlikle yapan politikacilar var. Aday gösterilmeyince partisinden istifa edip başka partiye geçenler. Bu furyaya en son İstanbul @avcilarbel başkanı eklendi. Koltuğu kendilerine ait gören bencil bir anlayış.”

[embed]

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz hafta CHP'den ayrılıp 31 Mart yerel seçimlerinde DSP'den adaylığını açıklayacağı iddia edilen Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli "İddiaların hepsi asılsızdır" demişti.

Bugünse Benli, CHP'den istifa ettiğini açıkladı ve DSP'ye geçeceğini belirtti.