Fatih Camii'nin Bıçaklı Saldırganı Eski Karısını da Dövüyormuş!

Fatih Camii'nin Bıçaklı Saldırganı Eski Karısını da Dövüyormuş!
Geçtiğimiz günlerde Fatih Camii'nde imamı ve imamın öğrencisini yaralayan bıçaklı saldırganın eski eşi konuştu. Ömer Salgın’ın (40) eşine de evli oldukları süreçte şiddet uyguladığı ortaya çıktı. 2019 yılında boşandığı 2 çocuğunun annesi Berra B. (33), evlilikleri süresince zaman zaman şiddet görmüş.

İstanbul’da Fatih Camii'ne 8 Ocak günü akşam namazı saatinden önce gelen Ömer Salgın, imam odasına girdi, hiçbir şey söylemeyen bir anda elindeki bıçağı imam Galip Usta'nın göğsüne doğru salladı. 4 yerinden yaralanan imam kanlar içinde yere yığılınca öğrencilerinden Bilal Erdem de araya girmeye çalıştı. Saldırgan aynı bıçakla Bilal Erdem'i de sırtından bıçakladı.

ESKİ KARISINI DA DÖVÜYORMUŞ

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Salgın’ın, biri kız, 2 çocuğunun annesi Berra B.’ye de evlilikleri süresince zaman zaman şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Berra B., “Biz de büyük sıkıntılar yaşadık evlilik sürecinde. Şiddet de gördüm. Ayrılma faktörlerimizden biri de şiddetti” dedi.

Berra B., 2012 yılında evlendiği ve 7 yıl sonra boşandığı Ömer Salgın’la evlilikleri süresince zaman zaman sorunlar yaşadıklarını ve bu nedenle evlilik terapisti ve çeşitli doktorlara gittiklerini ifade etti.

"ANİ TEPKİLERİ VARDI"

Berra B., “Doktora gittiğimizde kendisine ilaç vermişti ama onlarda devamlılık sağlandı mı bilmiyorum. İletişim desteği almak için, tedavi amaçlı doktora gitmiştik. Normal hayatta bazı durumlara karşı ani tepkiler gösterebiliyordu. Evlilik sürecinde çok emek verdim, çok uğraştım. Tek başıma kürek çektiğim için bu evlilik yürütülemedi. Bu kadarının olacağını tahmin etmiyordum. Kendisinin sonradan bir evlilik yaptığını biliyorum. Ayrılık sürecinde olduğunu çocuklarımdan kısmen duymuştum. Çocuklarım orada babaanneleri ile birlikte kalıyordu” dedi.

“ÖFKE NÖBETİ YAŞIYORDU”

Eski eşinin zaman zaman öfke nöbetleri de geçirdiğini ve yaşanan son olay nedeniyle çocukları adına endişe duyduğunu belirten Berra B. “İletişime destek olması için evlilik terapistine, uzmanlara gitmiştik. Öfke nöbeti yaşadığı zamanlar oluyordu. Bana karşı sürekli saldırgan değildi. Depresyon ya da öfke nöbeti yaşıyordu zaman zaman. Ben bazı sorunlardan dolayı evliliğimi bitirme kararı aldım. Benim için bunları anlatmak çok zor, yaşanan olay çok üzücü. Şiddet eğilimi olduğu zaten medyaya düşmüş. Zaten yaptığıyla çok zor bir duruma düştü. Ben çocuklarım adına çok üzgünüm. Ben şu anda babalarının nerede olduğu nasıl açıklayacağım, bunun derdindeyim. Çocuklarımda ani bir travma olmasın diye haber izleyemiyorum. Zamanı gelince çocuklarıma anlatacağım” diye konuştu.

Etiketler :