Su Sayacını Bile Söktü... Ev Sahibi Dehşeti!

Su Sayacını Bile Söktü... Ev Sahibi Dehşeti!
Derin ekonomik kriz kiralara gelen fahiş zamlar, kiralık ev bulunamaması ev sahipleri ve kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Eşinden bir yıl önce boşanan Birsen Kasap ev sahibi tarafından evden çıkarılmak istendi. Ödenen kira miktarını beğenmeyen ev sahibi doğalgazı kapatıp, su sayacını söktü.

Birsen Kasap isimli kadın yaklaşık 20 yıldır Sarıyer'in Ayazağa Mahallesi'nde bulunan bir apartman dairesinde oturuyordu. Geçen yıl kızıyla bir hayata devam etme kararı alan Kasap eşinden boşandı. İddiaya göre; boşanmanın ardından ev sahibi Öner Yiğit, "Siz benim kızımsınız. Evde istediğiniz kadar oturabilirsiniz" dedi. Kısa bir süre sonra ise kiraya ortak bir kararla zam yapıldı.

EVDEN ÇIKARILMAK İSTEDİĞİNİ KAPISINDAKİ NOTLA ÖĞRENDİ

Ancak yapılan zammın üzerinden birkaç ay geçtikten sonra bir gün eve gelen Kasap, kapısına yapıştırılmış vaziyette bir not buldu. Notu yazan ev sahibinin eşi Bingül Öner'di. Notta, "Birsen siz ne yapmak istiyorsunuz? 2009 yılından bu yana kirada hep siz artış yaptınız. Biz bir şey dedik mi? Ama kusura bakmayın. Bu sefer evden çıkmıyorsanız kiranız 5 bin TL. olacak. Verdiğiniz kirayla araba garajı kiralayabilirsiniz. Ev bulun ve çıkın" yazıyordu.

'SU SAYACINI SÖKTÜ'

Ev sahibi ve kiracı arasındaki gerilim tırmanırken konu yargıya taşındı. Ancak yargı süreci başlamadan ev sahibi önce doğalgazı kesti. Sonrasında ise su sayacını söktü. Üstüne bir de kiracıyı, "Evimden çık yoksa kan dökülecek. Sen kimsin? Senin ailen mi var? Sen benim muhattabım değilsin" diyerek tehdit etti.

soguk-hava-su-sayaclarini-patlatti-h1513409793-433bf1.jpg

Kiracı Sarıyer'de bulunan Maslak Şehir Mürüvvet Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. İfadesi alınan ev sahibi ise, "Evden çıkmalarını istedik. Ama kendileri ara zam yaptı. Ara zammı kabul etmedik. Bu evin asıl kiracısı Temel Özkan. Onun karşıma çıkması için suyu ve doğalgazı kestim. Kimseyi tehdit etmedim" ifadelerini kullandı.

Ev sahibi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :