Esnaf, Vahap Seçer'e dert yandı: 60 yaşındayım, böyle zam görmedim

Gaziantep’te CHP’li Belediye Başkanları Çalıştayı’na katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gaziantep’te esnafı ziyaret etti. 60 yaşında olduğunu belirten bir fırıncı, un fiyatlarına yapılan zamlara, “Ben daha böyle bir zam görmemişim. Geçen gün bir ay içinde, bir torba una 30 milyon (30TL) zam geldi. Biz şu anda para kazanamıyoruz” diyerek tepki gösterdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Haziran 2021 16:13

CHP’li Belediye Başkanları, Gaziantep’te Belediye Başkanları Çalıştayı’nda buluştu. Çalıştaya katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, beraberindeki heyet ile birlikte Gaziantep’de esnafı ziyaret etti, esnafın dertlerini dinledi. Seçer’in, derdini dinlediği bir fırıncı, un fiyatlarına yapılan zamlara “Ben 60 yaşındayım, Ben daha böyle bir zam görmemişim. Geçen gün bir ay içinde, bir torba una 30 milyon (30TL) zam geldi. Biz şu anda para kazanamıyoruz. Para kazanamıyorum. Fakir de alamıyor zaten” diyerek tepki gösterdi.

'Su verildi fakat pahalı'

Emekli tarım müdürü olan ve şu anda ilaç bayiliği yapan esnaf, pınar suyunun, köylere verildiğini fakat pahalı olduğundan yakındı ve bu sene susuzluktan hep sararmaların olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda su olsaydı hastalığın da azalacağını belirtti.

ANKA