Halk TV Canlı Yayın
Eski Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'cuma hutbesi' çıkışı
Ali Erbaş'ın cuma hutbesinde eşcinselleri hedef almasıyla başlayan tartışmaya eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de 'Bizim bu tür musibetleri belirli bir günah grubuna bağlamamız doğru değil' sözleriyle dahil oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın eşcinselleri hedef almasıyla başlayan tartışmaya, eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de katıldı.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Görmez, "Bizim bu tür musibetleri belirli bir günah grubuna bağlamamız haşa Allah adına konuşmamız anlamına gelir, bu doğru değil. Çünkü küresel siyasetin günahları cinsel bütün günahlardan daha büyüktür" dedi.

Görmez şunları söyledi:

Bizim günah-ı kebair listemiz değişti. Büyük günahlar artık değişti. Tohumun genini değiştirmek, gıdayla oynamak, kimyasal silah geliştirmek, bütün kainatı ifsat etmek, bunlar bizim kitaplarımızda günah-ı kebair arasında geçmiyor diye bizim oraya sıkışmamamız lazım. Bizim günah-ı kebair'leri Kur'an'ı sünneti dikkate alarak güncellememiz gerekiyor.

Ankara Barosu'nun açıklaması İslamı çağ dışılıkla itham eden bir açıklama. Bir milletin iman değerlerini hafife almak ayrı bir şey. Her türlü kınanmayı hak eden bir metin.

İlgili Haberler