Erdoğan'ın Omzunda Ağlayan Komutana Tepki Yağdı! Yazıklar Olsun...

Erdoğan, MGK toplantısına son kez katılan generallere hediye takdim etti. Kara Kuvvetleri Komutanı Avsever, Erdoğan’a “Bir subayın gelebileceği en üst seviyeye geldim. Size müteşekkirim. Sarılmak istiyorum” dedi, gözyaşlarını tutamadı. Görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti. Gazeteci Cihan Güner kumpasları hatırlatırken Zafer Arapkirli de Devlet ne hale gelmiş! Yazıklar olsun!.." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki MGK, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı. MGK'ya damga vuran bir fotoğraf karesi vardı. 30 Ağustos’ta emekliye ayrılacak Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever'in Erdoğan'a sarılması gündem oldu.

SİZE SARILMAK İSTİYORUM

Musa Avsever, Erdoğan’a şunları söyledi: “1971 yılında başladım askerliğe, bu şura ile son oluyor. Bir subayın gelebileceği en üst seviyeye geldim. Size müteşekkirim. Sarılmak istiyorum.”

Bunun üzerine Avsever’le kucaklaşan Erdoğan da gülerek “Kendisi duygulandı, bizi de duygulandırıyor” dedi. Avsever o anlarda duygulandı, gözyaşlarını tutamadı.

Avsever'in hareketine ve söylemlerine sosyal medyada tepki yağdı.

"MESLEKTAŞLARI İNTİHAR EDEREK YA DA YAVAŞ YAVAŞ PSİKOLOJİK İŞKENCE İLE ÖLDÜRÜLDÜLER"

Gazeteci Cihan Güner, "Bu 'komutan'ın belki devre arkadaşları Ergenekon kumpasında bir askerin gelebileceği en korkunç seviyeye gelmişlerdi.
Hayat hiç adil değil.
Birileri her türlü imkân içerisinde ömür sürdürürken, meslektaşları intihar ederek ya da yavaş yavaş psikolojik işkence ile öldürüldüler" ifadelerini kullandı.

"DEVLET NE HALE GELMİŞ, YAZIKLAR OLSUN"

Gazeteci Zafer Arapkirli ise o fotoğraf karelerini paylaşarak, "KOSKOCA GENERAL OLMUŞ...

Biz er olarak yaptık, askerliği daha iyi kavramışız. Siyasi erki temsil eden üstelik bir siyasi parti lideri kimliği taşıyan biri ile gözyaşları ile sarmaş dolaş olmak var mı askerlikte? Akraba ortamı mı bu?

Devlet ne hale gelmiş!

Yazıklar olsun!.." diye yazdı.

Orgeneral Avsever, MGK toplantısına kadar Genelkurmay Başkanı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevlendirilmişti.

EMEKLİ KORAMİRAL'DEN TEPKİ

Emekli Koramiral Atilla Kıyat da sosyal medyadan silah arkadaşı Avsever'e tepki gösterdi.

Kıyat, şu ifadeleri kullandı:

Kuvvet Komutanlarını Milli Savunma Bakanı'na, askeri okulları sivil bir rektöre bağladığı, akademileri, askeri hastaneleri, askeri liseleri kapattığı, askeri şurayı sivil şuraya döndürdüğü, terfi ve tayin sistemini liyakat değil sadakat odaklı değiştirdiği, askeri hiyerarşiyi yok ettiği için, Kara Kuvvetleri Komutanı, Cumhurbaşkanı'na minnettar olduğunu söylerek göz yaşları içinde emekliye ayrıldı. Orgeneral, siz Cumhurbaşkanına minnettar olabilirsiniz.. Vatan size minnettar değil. Sağlıklı emeklilik günleri dilerim...

atilla-kiyat.jpg