Erdoğan'dan "Leyla Zana" Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Zana'nın görüşme talebi) Parlamentoda yeminini yapmadığı sürece böyle bir kabul olmaz.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazını kıldığı cami çıkışında gazetecilerin sorularını...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Erdoğan'dan "Leyla Zana" Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Zana'nın görüşme talebi) Parlamentoda yeminini yapmadığı sürece böyle bir kabul olmaz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazını kıldığı cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Leyla Zana'nın görüşme talebiyle ilgili, "Parlamentoda yeminini yapmadığı sürece böyle bir kabul olmaz" dedi.

Erdoğan, "Önce şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz. Ancak geçenlerde, yanındaki danışmanı ya da özel kalemi bilemiyorum, özel kalemimi arayarak

söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok" ifadesini kullandı.

Erdoğan, Cizre'de yaralılara ambulans gönderilmediği iddiasıyla ilgili olarak ise, "Bunların hepsi yalan. Bir kere orada sürekli olarak ambulans var ve dün zaten bakanımız da açıkladı" diye konuştu.