Erdoğan'a yazılan mektup AFAD'ı harekete geçirdi: Siyanür incelemesi

Erdoğan'a yazılan mektup AFAD'ı harekete geçirdi: Siyanür incelemesi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yazılan mektup, siyanür içerdiği şüphesiyle AFAD ekiplerini harekete geçirdi. Mektupta ilk taramalarda siyanüre rastlanmazken mektup sahibi Kazım Parlamış yakalandı.

Kahramanmaraş'ta AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a gönderilmek üzere PTT'ye bırakılan mektubun üzerinde 'siyanür içilecek' kelimesi yazması üzerine AFAD alarma geçti.

Yapılan ilk incelemede zarfta siyanür izine rastlanmazken, detaylı inceleme için laboratuvara gönderileceği belirtildi.

Cihazlarla siyanür taraması yapıldı

Sakarya Mahallesi'ndeki PTT şubesine giden K.P., Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilmek üzere bir zarf bırakıp ayrıldı. Zarfı alan görevli, üzerine 'siyanür içilecek' yazısını görünce durumu hemen AFAD'a bildirip, şubedeki diğer vatandaşlar da dışarı çıkarıldı.

İhbar üzerine PTT'ye gelen AFAD ekipleri, özel kıyafetlerle şubeye geçti. İlk olarak zarfta cihazlarla siyanür taraması yapıldı ve siyanüre rastlanmadı. Zarf daha sonra detaylı inceleme için laboratuvara gönderilmek üzere özel bir kutuya konuldu.

Kazım Parlamış yakalandı

Kahramanmaraş'ta AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a gönderilmek üzere PTT'ye verdiği mektubun üzerine 'Siyanür içilecek' yazan Kazım Parlamış polis tarafından yakalandı.

Psikolojik rahatsızlığı olduğu belirlenen Kazım Parlamış'ın tedavi için hastaneye sevk edileceği öğrenildi.

DHA

Gündem