Erdoğan, Kırşehir’de yaptığı genel seçimlerle ilgili konuşmasından dolayı kendine yönelik eleştirilere cevap verdi

Erdoğan, Kırşehir’de yaptığı genel seçimlerle ilgili konuşmasından dolayı kendine yönelik eleştirilere cevap verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TESK üyelerine hitap etti. Erdoğan, Kırşehir’de yaptığı genel seçimlerle ilgili konuşmasından dolayı kendine yönelik eleştirilere cevap verdi. Erdoğan, ‘söylüyorum ben tarafım’ dedi. Erdoğan,...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TESK üyelerine hitap etti. Erdoğan, Kırşehir’de yaptığı genel seçimlerle ilgili konuşmasından dolayı kendine yönelik eleştirilere cevap verdi. Erdoğan, ‘söylüyorum ben tarafım’ dedi. Erdoğan, ‘sadece gelen evrakları imzalayan bir cumhurbaşkanı olmayacağını’ daha önce açıkladığını da sözlerine ekledi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

ÜRDÜNLÜ PİLOTUN İDAM EDİLMESİ

Deaş’ın Ürdünlü pilotu yakma eylemini telin ediyorum. Pilota rahmet dilerken, ailesine baş sağlığı diliyorum. Böyle bir vahşet olamaz. Bizim dinimizle yakından uzaktan alakası yoktur. Batı’da idam yok ama çıkın bir şeyler söyleyin. Nasıl oluyor da hiçbir suçu olmayan bu insanlar idam ediliyor?

Bana diyorlar ki cumhurbaşkanımız bu konuda biraz daha sakin olun. Nasıl sakin olacağız ya? Ne demiş Mehmet Akif; Ağlarım, ağlatamam; hissederim, söyleyemem; Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bizârım.

“SÖYLÜYORUM BEN TARAFIM”

Bana saldıranlara hukuk karşısında karşılık vermek benim nefsi müdaafaa hakkımdır. Aslında bunların şöyle sıkı bir ahilik dersine ihtiyacı var. Ahiliğin şartları neydi? Dilini, gözünü, belini bağlı tutacaksın. Edep yahu. El, dil, bel… Budur.

Bu ilkelere uymayanlar hak ettikleri dersi almışlar ve almaya devam edeceklerdir. Kırşehir’e gitmemi yadırgayanlar var. Meydanlara çıkıyor, konuşuyor deniliyor. Her zaman söylüyorum. Ben tarafım. Ama bu siyasi parti tarafı demek değil, ben milletin tarafımıyım.

“SADECE GELEN EVRAKLARI İMZALAYAN BİR CUMHURBAŞKANI OLMAYACAĞIM DEDİM”

Kırşehir’e davet edildim, gittim. Davet edildim gittim. O kadar gitmişim konuşmayacak mıyım? Bursa’ya da gideceğim açılış yapacağım. Neden rahatsız oluyorsunuz? Masada sadece gelen evrakları imzalayan bir cumhurbaşkanı olmayacağım dedim. Koşan, koşturan bir cumhurbaşkanı olacağım dedim. Bu en doğal hakkım. Yemine ters mi düşüyor nasıl bir şey bu? Milletim adına takip etmek benim görevimdir.

“7 HAZİRAN YOL BELİRLEYİCİ BİR SEÇİM OLACAK”

Zaten mevcut durumda iktidar olamıyorsunuz, sistemin değişmesi sizin için fırsat olabilir. Bizler değişim için mücadele ediyoruz. Ben Türkiye’nin başkanlık sistemine ve yeni anayasaya ihtiyacı olduğunu söylüyorum. 7 Haziran yol belirleyici bir seçim olacak.

Etiketler :