Erdoğan ‘Kimin parasıyla yapıyorsun’ demişti, AKP'li belediye de yapıyor

Erdoğan ‘Kimin parasıyla yapıyorsun’ demişti, AKP'li belediye de yapıyor
AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu 'sen kimin parasıyla ücretsiz ulaşım vereceksin' diyerek eleştirmesiyle gündeme gelen bedava ulaşım konusu tartışılmaya devam ediyor

AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu 'sen kimin parasıyla ücretsiz ulaşım vereceksin' diyerek eleştirmesiyle gündeme gelen bedava ulaşım konusu tartışılmaya devam ediyor. AKP'li Kocaeli Belediyesi de 'ücretsiz kart' sahibi vatandaşların masraflarını üstlenecek kararı Şubat ayı meclisine getirdi.

ücretsiz ulaşım İndirimli, aktarmalı ve eksik kalan ücretsiz biniş destek ödemesinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesince ödenmesi Şubat ayı Meclisi'nde kararlaştırıldı. Karar gereği artık her ay ücretsiz taşınan yolcular için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödenen 1000 TL'lik gelir desteğini aşan Taşıma Kooperatiflere, taşıdıkları ücretsiz kartlı vatandaşlar hesaplanarak geri kalan ücret Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenecek. Böylelikle ücretsiz seyahat kartıyla binen her bir vatandaşın yolculuk ücreti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce ödenmiş olacak.

Toplu taşıma esnaflarının ulaşım hizmetlerini aksatmadan daha kaliteli hizmet için 2019 yılı süresince taşımacılara yapılacak indirimli, aktarmalı ve eksik kalan ücretsiz biniş destek ödemesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmasıyla ilgili Plan-Bütçe ve Hukuk Komisyonu'nun raporu Büyükşehir oy birliği ile onaylandı. Yapılan bu düzenlemeye istinaden toplu taşıma faaliyeti yapan birlik, Büyükşehir Belediyesi'nin mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için yıllık yaklaşık 10 milyon TL ödeme yapacak.

Etiketler :