Erdoğan, cemaate konuştu: Koronavirüs uyarısı yaptı

Erdoğan, cemaate konuştu: Koronavirüs uyarısı yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından cemaate seslenerek koronavirüs tedbirlerine ilişkin uyarı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından cemaate seslendi. Erdoğan, cemaate koronavirüs uyarısı yaptı. Erdoğan, "Aldığımız kararların tedbirlerin tek sebebi ülkemizi yönetiyorsak bu belayı nasıl def ederiz bunun için" dedi. Erdoğan'ın yaptığı uyarı şöyle: 

"Çok farklı günlerden geçiyoruz koronavirüs salgınından bir çok yakınımızı kaybettik. Ümmeti Muhammet'in çok sıkıntılı olduğu ayları geride bıraktık, hala sıkıntıları yaşıyoruz. Aynı şekilde bütün dünya yaşıyor. Bir kardeşiniz olarak ricam şudur; aldığımız kararların tedbirlerin tek sebebi ülkemizi yönetiyorsak bu belayı nasıl def ederiz bunun için. Temennimiz odur ki rabbim bizi bu musibetten kurtulmayı nasip eylesin. Bu vesileyle bu belaya kapılanlardan şu ana kadar ebediyete uğurladığımız herkese Allah'tan rahmet diliyorum. Bu ay içinde Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indiği bir ay. İnşallah Kadir gecesini de o coşkuyla yaşayacağız" diye konuştu. 

Türkiye'nin en büyük bayrak direği

Erdoğan, Cuma namazının ardında Çamlıca Tepesi'ndeki bayrak törenine geçti. Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, 111 metre büyüklüğündeki Türkiye'nin en büyük bayrak direğine Türk bayrağına çekme törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende ilk olarak alanındaki çocuklarla sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir konuşma yaparak, "Türk milleti için bayrak bağımsızlığın en önemli sembolüdür" dedi.

"Arsa var arazi var. Arsayı araziye dönüştürmek için belli bir bedel ödemek gerekiyor. Yoksa arsanın bir önemi yok. İşte biz de bu toprakları vatan yapabilmek için nice şehitler verdik" diyen Erdoğan, gençlere inandığını belirterek, "Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri olan İstanbul'da Çamlıca Tepesi'nde nazlı nazlı dalgalanan bayrağının altında güvende olacaksınız" ifadelerini kullandı. Erdoğan 111 metrelik direğin en büyük bayrak direği, bin metrekareye yakın bayrağın da en büyük bayrak olduğunu ifade etti.

Erdoğan, "Çamlıca, bizzat takibini yaparak ülkemize kazandırdığımız camisiyle kulesiyle ve şimdi de 111 metrelik bayrak direği ve Türkiye'nin en büyük bayrağı, yaklaşık 1000 metrekareyi bulan bayrağıyla yepyeni bir çehreye kavuşuyor" dedi.

Göndere çekti

Erdoğan konuşmasının ardından çocuklarla birlikte butona basarak Türkiye'nin en büyük bayrağını en büyük direğe çekti.

"Asla bu bayrağın dalgalandığı yerde hüzün keder olmayacak, kiminle? Bu yavrularımızla" diyen Erdoğan bayrak göndere çekildiği sırda çocuklarla birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. 

Törene Erdoğan'ın yanı sıra, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AKP İstanbul İl  Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de katıldı.

DHA