Halk TV Canlı Yayın
Ekrem İmamoğlu: Bizim işimiz sanatçıların önünde eğilmek olur
Zülfü Livaneli ile Sevdalım Hayat, Bodrum Antik Tiyatro'da seyirciyle buluştu. Müzikale pek çok ünlü isim katıldı.

İstanbul’da çok beğenilen, Ünlü orkestra şefi Rengim Gökmen ve Zülfü Livaneli’yi aynı sahnede buluşturan, Zeynep Halvaşi ve Teyfik Rodos’un solist olarak yer aldığı Zülfü Livaneli İle Sevdalım Hayat, Bodrum Antik Tiyatro’da seyircisiyle buluştu. Antik Tiyatro’yu hınca hınç dolduran izleyiciler üç saat süren müzikal şölenin tadını çıkardı.

EKREM İMAMOĞLU: BİZİM İŞİMİZ SANATÇININ ÖNÜNDE EĞİLMEK OLUR

Sahneye davet edilen Ekrem İmamoğlu kısa bir konuşma yaptı.

"Taşların üzerinde aklıma şu geldi, bu memlekete çok güzel hizmet etmek lazım. Şu taşlar bile bizden hesap sorar, çünkü Antik Dönem'den bugüne o binlerce yıllık tarihte Allah lütfetmiş o güzel atalarımızla beraber bizler de bu toprakların ferdi olmuşuz. Dolayısıyla diliyorum ve istiyorum ki hem bu tarihe ve geçmişe hem de bu güzel insanlara layık bir insan olayım.

Sanatçı olmak dünyanın en zor işi, bizim işimiz sanatçının önünde eğilmek olur efendim. 

Milletçe Türkiye'de kötü dilden uzak, bağırıp çağıran anlayıştan uzak, güzel günlerde güzel bir geleceğe uzanalım istiyoruz, dileğim odur.

Umutsuzluğa kapılırsanız Zülfü Livaneli okuyun, dinleyin o size umut verecektir, sizin yolunuza ışık tutacaktır. İyi ki var."

BODRUM SEVDALIM HAYAT’A AKIN ETTİ

Bodrum’daki sanatseverler, Sevdalım Hayat’a büyük ilgi gösterdi. Biletleri kapalı gişe olan konserde dinleyiciler Antik Tiyatro’yu saatler öncesinden doldurdu. Zülfü Livaneli ve Sevdalım Hayat ekibini dinlemeye gelenler arasında birbirinden ünlü isimler de vardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Sıla Gençoğlu, Ali Sunal – Nazlı Kurbanzade, Deniz Çakır, Mahsun Kırmızıgül –Ece Binay, Nur Fettahoğlu, Kubat, Cem-Ümit Boyner, Yasemin Aloğlu, Ayşegül Dinçkök, Türkan Sabancı, Zeynep Çarmıklı, Ayşe Çavuşoğlu, Ayşe Boyner Livaneli’yi izlemeye gelenler arasındaydı.

livaneli3.jpg

SILA, SEVDALIM HAYAT EKİBİYLE DÜET YAPTI

Zülfü Livaneli’nin 50. Sanat Yılı albümünde de yer alan isimlerde biri olan Sıla da Bodrum’da Livaneli’yi dinlemeye gelenler arasındaydı. Konuklar arasında bulunan Sıla, ‘Yiğidim Aslanım Burada Yatıyor’ şarkısında sahneye çıkarak Zülfü Livaneli ve Sevdalım Hayat ekibiyle düet yaptı. Livaneli, Sıla ve Sevdalım Hayat ekibi düetleriyle Antik Tiyatro’yu dolduran dinleyicilerden büyük tezahürat ve alkış aldı.

livaneli5.jpg

‘SEVDALIM HAYAT’ YOĞUN İSTEK ÜZERİNE YENİDEN ANTİK TİYATRO’DA OLACAK

Antik Tiyatro’daki ilk gününde büyük bir coşku ve heyecanla karşılanan, Rengim Gökmen ve orkestrasının her bir nota ile seyirciye muhteşem anlar yaşattığı Sevdalım Hayat, yoğun istek üzerine 5 ve 23 Ağustos’ta yeniden Bodrumlularla buluşacak.

livaneli2.jpg