Dünya rekortmeni yumurtanın kimliği belli oldu

2018 yılı boyunca Instagram'da en çok beğeni alan fotoğraflar belli sıralamasında yıla damga vuran 10 fotoğraftan 5 tanesinin sahibi Kylie Jenner'dı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Dünya rekortmeni yumurtanın kimliği belli oldu

2018 yılı boyunca Instagram'da en çok beğeni alan fotoğraflar belli sıralamasında yıla damga vuran 10 fotoğraftan 5 tanesinin sahibi Kylie Jenner'dı. 18 milyon beğeniyle birinciliği elde eden Jenner'ın rekoru geçtiğimiz günlerde bir yumurta tarafından kırıldı.

Instagram rekorunu kırmak için World_record_egg (Dünya rekortmeni yumurta) kullanıcı adıyla açılan hesabın kim tarafından yönetildiği merak konusu oldu. Bir süredir çatladığını gösteren paylaşımlarına devam eden World_record_egg'in gerçek amacı belli oldu.

NTV Türkçe'de yer alan habere göre, Amerikan futbol şampiyonası finali Super Bowl'da gösterilen reklamda Amerikan futbol topuna dönüştürülmüş yumurta, Jenner'in rekorunu 52 milyon beğenilmeyle kırdıktan sonra strese girdiğini ve akıl sağlığını korumaya çalıştığını söyledi.

Sosyal medya kullanıcılarının Eugene ismini verdiği yumurta, "Ben de stresten çatladım. Eğer siz de stresliyseniz biriyle konuşmayı deneyin" tavsiyesini verdi.

Instagram'daki en popüler imajı haline gelen yumurtanın zihinsel sağlık konusundaki farkındalık kampanyasının bir

parçası olduğu ortaya çıktı. Deneyi yapan kişinin, Londra'daki The & Partner isimli kreatif reklam ajansı şirketinden Chris Godfrey (29) olduğu öğrenildi.

Instagram'ın en çok beğeni alan fotoğrafı rekorunu 52.3 milyonla elinde tutan yumurtanın kimliği belli oldu.