Diyarbakır’da Kobani kutlamalarında olaylar çıktı

Diyarbakır’da Kobani kutlamalarında olaylar çıktı
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Kobani kutlamaları sonrası yüzleri maskeli bir grup yolu trafiğe kapatıp polise saldırdı. Taş atan grubu polis biber gazıyla dağıttı.Bağlar ilçesindeki Batıkent Meydanı’nda öğlen saatlerinde...
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Kobani kutlamaları sonrası yüzleri maskeli bir grup yolu trafiğe kapatıp polise saldırdı. Taş atan grubu polis biber gazıyla dağıttı.

Bağlar ilçesindeki Batıkent Meydanı’nda öğlen saatlerinde başlayan kutlamalar sona erdi. Kutlamaların sona ermesiyle yüzleri maskeli bir grup Emek Caddesi’ne yürüdü. Çöp konteynırlarını yola atan grup, araçların geçişini engelledi. Olay yerine çok sayıda zırhlı araç geldi. Polis ekiplerini taş yağmuruna tutan gruba polis biber gazıyla müdahale etti. Ara sokaklara dağılan gruplar polislere taş atmaya devam etti. Bölgeye bu kez Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) gönderildi. Gruba tazyikli su ile müdahale edildi.

RÖGAR KAPAKLARINI SÖKTÜLER

Kobani kutlamalarında olaylar çıktı!

Olayların çıktığı Emek Caddesi’ne gelen çok sayıdaki zırhlı araç cadde üzerinde rögarların olmadığını fark etti. Gruba müdahale etmemesi için cadde üzerinde bulunan rögar kapakları göstericiler tarafından yerinden çıkartıldı.Polis ekiplerin geçmekte zorlandığı yolda bir süre sonra vatandaşlar sökülen rögar kapaklarını yerine taktı. Bölgede gerginlik sürüyor.

Etiketler :