Halk TV Canlı Yayın
Diyanet İşleri Başkanlığı Mursi için harekete geçti
Diyanet İşleri Başkanlığı, devrik lider Mursi'nin ölümü nedeniyle yurt genelindeki merkezi camilerde öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kıldırılacağını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, devrik lider Muhammed Mursi'nin ölümü nedeniyle bugün tüm merkezi camilerde öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kıldırılacak. 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından, Mursi için yurt genelindeki tüm il ve ilçe müftülüklerine, gıyabi cenaze namazı kıldırılması için yazı gönderildi. 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Gıyabi cenaze namazı, yarın yurt genelindeki tüm merkezi camilerde öğle namazını müteakip kılınacak. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter'dan yaptığı paylaşımda ise, şu ifadelere yer verdi:

"Müstakim duruşu ve onurlu mücadelesiyle asil bir tavrın ve mümince bir hayatın örneği olan Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, maruz kaldığı zulüm ve baskıyla yaşadığı zor şartlar altında Hakk'a yürüdü. Yüce Rabbimiz şehadetini kabul eylesin. Ümmetin başı sağ olsun." 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI DUYURUDA BULUNDU

Diyanet İşleri Başkanlığı sosyal medya hesabından duyuruda bulundu:

ŞAHİN ATEŞOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Ateşoğlu, Diyanet’in açıklamasına karşılık sosyal medyada “Hutbelerinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ten tek kelime bahsetmeyen Diyanet, Mısır'ın eski diktatör cumhurbaşkanı için 81 ilde cenaze namazı kıldıracak. Yazıklar olsun” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

 

İlgili Haberler