Dilan Polat’ın Tahammül Edemediği Ortaya Çıktı: Meğer Cezaevine Girmeden Önce…

Dilan Polat’ın Tahammül Edemediği Ortaya Çıktı: Meğer Cezaevine Girmeden Önce…
Kara para aklama, vergi kaçırma, örgüt kurma suçlamalarıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan fenomen Dilan Polat'ın cezaevine girmeden önce hakkında yapılan yorumlara tahammül edemediği ortaya çıktı. Polat'ın yapılan yorumlar nedeniyle yorum yapanlar hakkında şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Kara para aklamak ve vergi kaçakçılığı gibi suçlamalardan tutuklanan Dilan Polat'ın, tutuklanmadan önce hakkında yapılan yorumlara tahammül edemediği ortaya çıktı.

dilan-polat-aa-2135802.jpg

Katıldığı bir magazin programından görüntülerin sosyal medya platformu X'te yayınlanmasının ardından müzisyen Can Ürkmez'in, "Kendini aklamak için çıktığı programda daha beter rezil olmuş.

Avukatlar uzaktan eğitimle avukat olmuş galiba rezil bir programdı. Asla belgeyle, evrakla kendilerini savunamıyorlar.

Çıkar vur masaya, sussun insanlar. Abla ne geveliyorsunuz ağzınızda 10 saat" şeklindeki bir paylaşımı üzerine Polat, "Hakarete uğradım" diyerek şikayetçi oldu.

whatsapp-image-2023-09-29-at-16-54-17.webp

Savcılık, şikayet üzerine başlattığı soruşturmayı Polat'ın ikamet adresinin Beykoz'da olduğunu belirterek yetkisizlikle Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

TAKİPSİZLİK KARARI

Polat'ın bir şikayeti de Okan G. adlı kullanıcının "s... s... hesap vereceksin" yorumuna oldu. Yine X platformu üzerinden kullanıcının kendisine hakaret ettiğini belirten Polat, şikayetçi oldu.

Savcılık hakaret suçunun oluşabilmesi için, davranışın kişiyi küçük düşürmeye yönelik gerçekleşmesi gerektiğini ve mağdurun isminin açıkça belirtilmemiş olsa bile şahsına yönelik yapıldığında hakaret sayılabileceğini kaydetti.

Sabah'ın haberine göre, Polat'ın paylaştığı videonun altına yapılan yorumların kimi hedef aldığının anlaşılamadığını kaydeden savcılık, takipsizlik kararı verdi.