Dikkat! Sağanak ve toz taşınımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklıklar iç ve doğu kesimlerde artmaya devam edecek. Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve İç Anadolu'daki 7 il ve çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Nisan 2022 09:16
Dikkat! Sağanak ve toz taşınımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz'in iç kesimleri, Kars, Ardahan, Çankırı, Sivas, Kayseri, Nevşehir'in doğu, Yozgat'ın kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

3418610-63c6147250ae144a33d4eda2de6d0aab.png

Yer yer toz taşınımı bekleniyor

Sabah saatlerinde Marmara'nın güneyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz'de yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

22222.png

Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

33333.png

Haftalık hava tahmini

MGM, 23-29 Nisan için ''Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde artmaya devam edeceği ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor'' dedi.