Deniz Zeyrek: "Sedat Peker'in izinin sürüldüğü doğru..."

Deniz Zeyrek, Sedat Peker videolarının AKP içindeki etkilerine dair Ankara kulislerinden çarpıcı iddiaları gündeme getirdi. Zeyrek, Peker'in yerinin bulunduğu ve operasyon düzenlenip düzenlenmediği sorusuna da cevap verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Haziran 2021 02:38

Halk TV ekranlarında yayınlanan Özlem Gürses'in sunumundaki 'Perdenin Önü Arkası' programına konuk olan gazeteci Deniz Zeyrek, Sedat Peker videolarındaki iddialar ve AKP içindeki yankılarını değerlendirdi.

Peker'in iddialarına karşı AKP içindeki suskunluğu belirten Zeyrek, AKP'lilerin "o kapı açılırsa bir daha kapanmaz endişesi" yaşadığını dile getirdi.

Gazeteci İpek Özbey, Sedat Peker'in saklandığı otelin bulunduğunu hatta operasyon düzenlendiğini ve çatışma çıktığını ancak Peker'in oradan kurtulduğu iddilarını Deniz Zeyrek'e yöneltti.
Zeyrek bu iddiayı duyduğunu ancak AKP kulislerinde bu iddianın doğru olmadığına dair yanıtlar aldığını belirterek şunları söyledi:
"Sedat Peker'in takip edildiği doğru, izinin sürüldüğü doğru. Ancak hiç bir ülkeden, o ülkenin bilgisi olmadan hiç kimseyi çıkaramıyorsunuz. Hiç bir ülkede legal bir operasyon yapamıyorsunuz, izin almadan. Şöyle düşünün x ülkesinde yakalandı diyelim. Havaalanına nasıl götürülecek, uçağa nasıl bindirilecek. Nasıl getirilecek. Bunların hepsinin diplomatik açıdan o ülkenin istihbarat ilişkileri bakımından bir kuralı var."