Demirtaş: Seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek

HDP'nin kapatılması davasına ilişkin ne diyeceği en çok merak edilen isim HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir dizi tweet atarak görüşlerini fotoğraflarla anlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Mart 2021 23:51
Demirtaş: Seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek

HDP'nin kapatılması istemiyle açılan dava hakkında açıklamalarda bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bu sadece ahlaksızlığın dibi değil, aynı zamanda ağır bir anayasal suçtur" dedi. Seçimleri işaret eden Demirtaş, "Ve hiç kimse unutmasın ki, önümüzdeki seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek" dedi.


Selahattin Demirtaş HDP'ye kapatma davasına ilişkin çarpıcı paylaşımlar yaptı. Demirtaş, "Bugüne kadar partileri ya darbeciler ya da statükocular kapattılar. İlk kez, bir partinin seçim kazanması için bir başka partiye kapatma davası açılıyor. Bu sadece ahlaksızlığın dibi değil, aynı zamanda ağır bir anayasal suçtur. Susarak ya da kararın altına imza atarak buna ortak olanları asla unutmayacağız" şeklinde konuştu.

"Kapatmak istedikleri HDP budur" diyerek bu fotoğraf paylaştı.

demir1.jpg


Demirtaş, bir fotoğraf daha paylaşarak, "Hiç kimsenin kapatmaya gücünün yetmeyeceği HDP ise budur" dedi. Ve bu fotoğrafı paylaştı. demir2.jpg

 

Açıklamalarına devam eden Demirtaş, "Ve hiç kimse unutmasın ki, önümüzdeki seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek. Bu da HDP’lilerin, zalimleri gömeceği yerdir" diyerek, şu fotoğrafı paylaştı:

Hukuk düzleminde mücadeleye devam edeceklerini aktaran Demirtaş, "Sonuç ne olursa olsun, demokrasi ve barış yolundan asla sapmayacağız. Mücadelemizi hukuk içinde sürdürecek ve mutlaka kazanacağız" dedi.

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesine yönelik açıklama yapan Demirtaş, "Son olarak belirtmek isterim ki, Ömer Faruk Gergerlioğlu her daim halkın vekilidir ve onurumuzdur" dedi.

Demirtaş, Gergerlioğlu'nun şu fotoğrafını paylaştı:

demir5.jpg