Davutoğlu: Halk artık Erdoğan'ı doğrudan eleştirip 'kurtarın bizi' diyor

Davutoğlu: Halk artık Erdoğan'ı doğrudan eleştirip 'kurtarın bizi' diyor
Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, "Halk artık açık bir şekilde iktidarı ve Cumhurbaşkanı'nı doğrudan eleştirip 'kurtarın bizi' diyor" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Deniz Olgun ile Gündem programına konuk oldu. Açıklamalarda bulunan Davutoğlu, Halkın artık açık bir şekilde iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiğini belirterek "Halk artık 'Kurtarın bizi' diyor" dedi.

İktidara gelince yapacaklarını sıralayan Davutoğlu şöyle dedi:

"Bir kere kamu alımlarında adaletsizliği gidereceğiz. İki, özel sektöre genç istihdamı yaptıkları anda teşvikler vereceğiz. Genç girişimciler, genç çiftçiler ve genç esnaflara hibe vereceğiz. Bunu Başbakanlığım döneminde başlatmıştık, durdurdular."

'32 milyon vatandaş kredi borçlusu'

Ekonominin gidişatına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, şu andaki kadar yüksek enflasyon, yüksek faiz ve yüksek kurun olduğu yerde kimsenin rahat edemeyeceğini vurguladı.

"32 milyon vatandaş kredi borçlusu. Bu insanlar, aileleri rahat edebilir mi?" diye soran Davutoğlu, halkın ilk defa "Seçim adil yapılabilecek mi?" diye de sorduğunu aktardı.

'Hepimizin mal beyanı ortada'

Partisine ilişkin ise "Gelecek Partisi'nin farkı şu, bizim aramızda devletin içine girmiş, tecrübe edinmiş ve tertemiz çıkmış bir kadro var. Hiçbir yolsuzluk ithamıyla karşı karşıya kalamayacak kadar temiz, hepimizin mal beyanı ortada" ifadelerini kullandı.