Erdoğan'dan BM'ye çağrı: Alçak saldırılar derhal durdurulmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail'in insanlığın ortak kurumlarının kararlarına temel insan haklarına uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri, derhal durdurulmalıdır" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Mayıs 2021 08:17
Erdoğan'dan BM'ye çağrı: Alçak saldırılar derhal durdurulmalı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanİsrail'in Mescid-i Aksa ve Müslümanlara yönelik saldırılarının derhal durdurulmasını istedi.

Erdoğan, Twitter hesabından paylaştığı mesajda şunları kaydetti:

ekran-resmi-2021-05-12-23-54-49.png

"İsrail'in, insanlığın ortak kurumlarının kararlarına, temel insan haklarına, uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri derhal durdurulmalıdır. Aksi takdirde, dünyada hiçbir insanın uluslararası kurumlara ve kurallara güveni kalmaz. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, derhal ve etkin tedbirlerle bu zulme 'dur' demezse, 'Dünya 5'ten büyüktür' diye ifade ettiğimiz çarpıklığı kayıtsız şartsız kabul ediyor demektir. Unutulmamalıdır ki, Kudüs tüm dünyadır, oradaki Müslümanlar da tüm insanlıktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarının devamında, "Mukaddes şehir Kudüs'ün onurunu, şerefini, izzetini, haysiyetini korumak her bir Müslümanın boynunun borcudur." ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2021-05-12-23-55-19.png

AA