Cumhurbaşkanı Erdoğan Şuşa'da
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 15.06.2021 16:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şuşa'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 yıl sonra Azerbaycan yönetimine geçen Dağlık Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 yıl sonra Azerbaycan yönetimine geçen Dağlık Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı.

Sabah saatlerinde Bakü'den Şuşa'ya hareket eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fuzuli'deki mola noktasında aracından inerek kendisini bekleyen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile kucaklaştı.

Bir süre sohbet eden iki Erdoğan ve Aliyev, daha sonra aynı araçla Şuşa'ya hareket etti.

e360gzywuamjlqc.jpeg

Şuşa'da resmi tören

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra resmi ziyarette bulunduğu Azerbaycan'ın Şuşa şehrinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı.

Erdoğan, 28 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'yı ziyaret etti. Erdoğan için Şuşa Valiliği'nde karşılama töreni düzenlendi. Aliyev, Erdoğan'ı makam aracından inişinde karşıladı. Erdoğan ve Aliyev'in tören alanındaki yerlerini almasının ardından iki ülke milli marşları çalındı. Aliyev ile tören kıtasını denetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerleri selamladı.

e360gjlwqaq4zc.jpeg

Aliye ve Erdoğan, karşılamanın ardından baş başa görüşmeye geçti. Erdoğan ve Aliyev, görüşmeden sonra anlaşmaların imza törenine katılacak ve ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Törende, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Efkan Ala, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, MİT Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AKP Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan ve AKP Rize Milletvekili ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Aşkın Bak da yer aldı.

e360gyauuaqooqd.jpeg

AA