CHP’li Kuşoğlu ‘Cumhurbaşkanı adayımız’ demişti: Kılıçdaroğlu yanıt verdi

CHP’li Kuşoğlu ‘Cumhurbaşkanı adayımız’ demişti: Kılıçdaroğlu yanıt verdi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, 'Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu' demişti. Sözcü yazarı Emin Çölaşan, Kılıçdaroğlu'na Kuşoğlu'nun bu açıklamasını sordu.

CHP Ankara Çankaya ilçe binasının açılışında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Sayın genel başkanımız, adayımız, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sevgi ve saygılarını iletiyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” ifadelerini kullanarak, Kılıçdaroğlu'nun aday olacağı yönünde bir izlenim bırakmıştı. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili Sözcü yazarı Emin Çölaşan'a konuştu.

Gazeteci Emin Çölaşan konuyu bugünkü köşe yazısında ele aldı. 

Çölaşan'ın yazısından ilgili kısım şöyle:  

'Dün sabah Kemal Bey aradı'

"Sevgili okurlarım, CHP Milletvekili Bülent Kuşoğlu, partisinin cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismini açıkladı. Çok erken yapılmış, gereksiz ve zamansız bir açıklama idi. Dünkü yazımda milletvekilini bu açıklaması nedeniyle eleştirmiş ve sormuştum: Acaba onun bu sözlerinden Kemal Bey'in haberi var mıydı? Eğer yoksa, partisini ve genel başkanını zor durumda bırakacağı kesindi. 

Üzülerek haberim oldu  

Dün sabah Kemal Bey aradı… Sözlerini özetliyorum: 'Sayın Kuşoğlu zamansız bir açıklama yapmış, üzülerek haberim oldu… Biz cumhurbaşkanlığı seçimine Millet İttifakı olarak diğer partilerle birlikte gireceğiz… Onlara danışmadan, onların onayı alınmadan, birlikte karar verilmeden, şu veya bu kişinin aday olacağını açıklaması yanlış oldu.  

Kendisine sordum: “Bu sözlerinizi sizin ağzınızdan yazayım mı?” “Yazabilirsiniz. Zaten bir gazeteye bu konudaki görüşümü bu doğrultuda açıkladım ama onlar pazartesi günü kullanacakmış…”

'Kemal Bey bu açıklamayı yapan milletvekiline biraz kızmış'

Kemal Bey bu açıklamayı yapan milletvekiline biraz kızmış ya da kırılmış. Yaptığı açıklamayı yanlış ve zamansız buluyor. 'Siyasi ortamı ve Millet İttifakı'nı dikkate almadan acele söylenmiş sözlerdir' diyor. Karşı tarafın adayı belli… Ama Millet İttifakı olarak bu konuda herhangi bir görüşme yapılmamış, dolayısıyla karar alınmamış. İşin sonunu ve nereye varacağını hep birlikte görürüz." 

 

Etiketler :