CHP'li belediye başkanı ile eşi, evlerinde silahlı saldırıya uğradı

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP'li Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine yapılan silahlı saldırı hakkında Halk TV'ye son gelişmeleri aktardı. Şenel'in ameliyatta olduğu fakat hayati tehlikesi olmadığı öğrenildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Nisan 2020 17:53
CHP'li belediye başkanı ile eşi, evlerinde silahlı saldırıya uğradı

Burdur'un Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in, Koyunlar Çeşme Mahallesi'ndeki evine saat 04.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişiler, kapıyı çaldı.

Saldırganlar, kapıyı açan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e tabancayla ateş açtı. Başkan Mümtaz Şenel’in sağ ve sol ayaklarına 5 el ateş eden şüpheliler, eşi Fatma Şenel'i de ayağından vurduktan sonra kaçtı.

İhbar üzerine adrese çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, buradaki ilk müdahalelerinin ardından da Burdur Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralılardan Mümtaz Şenel'in ameliyata alındığı bildirildi.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker: Salda Gölü'ne bağlamak da yanlış olur bu değildir demek de yanlış olur

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP'li Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine yapılan silahlı saldırı hakkında Halk TV'de Ezgi Yeşiltepe ile Günaydın Türkiye'ye programında açıklamalarda bulundu. 

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'in aktardıkları: 

"Olay bugün 04:35 sıralarında  gerçekleşiyor. Kapıyı çalıp kendilerini dışarıya çıkarmak suretiyle beş el ateşte bulunuyorlar. Bu sırada araya giren hanımına da iki el ateş ediyorlar. Biz bunu duyunca hemen buraya geldik. Başkan beyin şu an hayati tehlikesi yok ama aldığı kurşun yaraları nedeniyle ameliyathanede şu an. Olayın sebebini açıkçası tam anlamıyla bilemiyoruz. Sadece elimizde bir arabanın eşkali var. Sayın başkan ameliyattan çıkınca buradan Yeşilova'ya gidip oradaki yetkililerle görüşüp olayın içeriğini, kim ya da kimler tarafından yapıldığını ilerleyen saatlerde sahada net bir bilgi sahibine sorarak bilgi sahibi olacağız."

"Orada direkt olayı Salda Gölü'ne bağlamak da yanlış olur bu değildir demek de yanlış olur. Orada husumeti devam eden bir otel işletmesi de vardı. Ondan da kaynaklı olabilir. Adli ve polis mercilerinin bu konuda yapacağı soruşturma neticesinde net bir şey söylemek çok daha doğru olur diye düşünüyorum. Mümtaz Şenel ameliyatta ve eşi serviste. Başkanın yaraları daha ciddi ve ağır eşine göre."

İçişleri Bakanlığından açıklama

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel'e uğradıkları menfur saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" denildi.

İçişleri Bakanlığı'nın açıklaması şu şekilde;

"Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel'e uğradıkları menfur saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Söz konusu saldırıyla ilgili olduğu değerlendirilen 2 kişi gözaltındadır.

Burdur Valiliğimiz gelişmeleri soruşturmanın selametini de gözeterek kamuoyu ile paylaşacaltır"