CHP'den Grup Yorum Üyelerine Ziyaret

CHP'li Sertel, gözaltına alınan Grup Yorum üyelerini ziyaret etti.İzmir'de, valiliğin terör örgütü propagandası yapılacağı gerekçesiyle konserlerini iptal etmesi üzerine yapılan protestoda gözaltına alınanları, CHP İzmir...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP'den Grup Yorum Üyelerine Ziyaret

CHP'li Sertel, gözaltına alınan Grup Yorum üyelerini ziyaret etti.

İzmir'de, valiliğin terör örgütü propagandası yapılacağı gerekçesiyle konserlerini iptal etmesi üzerine yapılan protestoda gözaltına alınanları, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, ziyaret etti.

Gözaltılarla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü'ne gidip bilgi alan Atila Sertel, ifadeleri alınmak üzere otobüs içinde bekletilen Grup Yorum üyeleriyle de görüştü. Ardından açıklama yapan Atila Sertel, "Bu iktidarın ve iktidarın valisinin müziğe, söze dahi tahammülü yok. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir milletvekili olarak son dönemde yok edilen İnsan Hak ve Özgürlükleri'ne yönelik kaygılarımız nedeniyle buradayım. Amaçları müzik yapmak olan grup üyelerine kötü muamele yapılmaması adına yanlarındayız. Bu gözaltı her ne sebeple olursa olsun hukuk içerisinde kalınması, insan hak ve özgürlüklerine saygılı davranılması gerektiğini bir kez daha vurguluyorum" dedi.

DOKTORUN KELEPÇELİ MUAYENE TALEBİ

Gözaltına alınan sanatçıların kendilerine kötü muameleye uğradıklarını ifade ettiklerini de anlatan Atila Sertel, "İzmir İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gözaltına alınan arkadaşlarımız, sağlık kontrolü için Bozyaka Hastanesi'ne götürülmüşler. Burada, polislerin gözü önünde hastanenin özel güvenlik elemanları tarafından saldırıya uğramışlar ve bazıları darp edilmiş. Sağlık kontrolünden geçirecek doktor da sanatçıları kelepçe ile muayene edeceğini söylemiş. Sanatçıları kelepçe ile muayene etmek isteyen doktor ettiği Hipokrat yeminine ihanet etmiştir. Grup üyelerini darp eden özel güvenlikçiler yetki sınırlarını aşmıştır. Bu doktorun ve grup üyelerine saldıran özel güvenlikçilerin peşini bırakmayacağım" dedi. Grup üyelerinin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılacaklarının kendisine söylendiğini ifade eden Sertel, İzmir valisinin 'Yasakçı Vali' olarak tarihe bir kez daha not düştüğünü savundu.