CHP, Bilderberg Toplantısında!

CHP, Bilderberg Toplantısında!
Bu yıl 63'üncüsü gerçekleştirilecek Bilderberg toplantısı, 11-14 Haziran'da Avusturya'nın Tirol eyaletinde yapılacak.Bu yıl 63'üncüsü gerçekleştirilecek Bilderberg toplantısı, 11-14 Haziran'da Avusturya'nın Tirol eyaletinde...

Bu yıl 63'üncüsü gerçekleştirilecek Bilderberg toplantısı, 11-14 Haziran'da Avusturya'nın Tirol eyaletinde yapılacak.

Bu yıl 63'üncüsü gerçekleştirilecek Bilderberg toplantısı, 11-14 Haziran'da Avusturya'nın Tirol eyaletinde yapılacak.

Bilderberg'in internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, toplantı Telfs şehrindeki Interalpen Otel'de gerçekleştirilecek. Küresel sorun ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantının gündeminde bu yıl, istihbarat, siber güvenlik, kimyasal silah ve terör tehdidi, Avrupa stratejisi, küreselleşme, Yunanistan, İran, Ortadoğu ve Rusya olacak. Toplantıya, aralarında cumhurbaşkanı, başbakan, ekonomi bakanları, milletvekilleri, medya patronları, teknoloji devleri, bankacılar ve düşünce kuruluşlarından önemli isimlerin bulunduğu 22 ülkeden 140 misafir katılacak.

-Toplantıya katılacak önemli isimler-

ABD DAEŞ'le Mücadele Küresel Koalisyon Özel Temsilcisi John Allen, Danimarka İstihbarat Servisi Direktörü Thomas Ahrenkiel, eski Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barrosso, Shell CEO'su Ben van Beurden, Carnegie Uluslararası Barış Vakfı Başkanı William Burns, Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Benoit Coeure, AB Ticaret Komiseri Karel De Gucht, Hollanda Finans Bakanı Jeroen Dijsselbloem, Axel Springer CEO'su Mathias Döpfner, Google Başkan Yardımcısı Regina Dugan, Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Siemens Başkanı ve CEO'su Joe Kaeser, ABD'li diplomat ve siyaset bilimci Henry Kissinger, Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Belçika Başbakanı Charles Michel, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Finlandiya Finans Bakanı Alexander Stubb toplantıya katılacak.

-Türkiye'den katılanlar-

Toplantıya Türkiye'den, CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, CHP'den milletvekili seçilen İlhan Kesici, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Genel Direktörü Ahmet Üzümcü, gazeteciler Nuray Mert ve Soli Özel katılacak.

-Güvenlik önlemleri-

Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilecek toplantı boyunca 2 bin 100 polisin görev yapacağı açıklandı. Ayrıca Telfs'ten otele giden L35 karayolu trafiğe kapatılacak. Toplantının yapıldığı otelin çevresinde ve hava sahasında uçuşlar yasaklanacak.

Basına kapalı toplantıya, gazetecilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Polis, 13 Haziran'da Telfs şehir merkezinden toplantının yapıldığı bölgeye doğru büyük bir protesto yürüyüşü gerçekleştirilmesinin beklendiğini açıkladı.

-Bilderberg toplantıları-

Batı Avrupa ve Kuzey Amerika arasında diyalog ve işbirliğini teşvik etmek amacıyla başlatılan Bilderberg toplantılarının ilki 1954 yılında Hollanda'nın Oosterbeek kasabasında yapıldı. Katılımcıların ilgili konularda görüş alışverişinde bulunduğu toplantıda, herhangi bir karar önerilmediği gibi, siyasi bir açıklama ya da oylama da yapılmıyor.

Küresel meselelerin tartışıldığı uluslararası bir diyalog olarak tanıtılan toplantı aynı zamanda gizli kararların alındığı bir uluslararası yapı olmakla da suçlanıyor.