Bursa'da belediye başkanından tepki: Toplu iftar düzenlediler, vakalar arttı

Bursa'da belediye başkanından tepki: Toplu iftar düzenlediler, vakalar arttı
Bursa'nın Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, ilçede toplu iftar düzenlenmesiyle ilgili halka uyarılarda bulundu. Keskin, vakaların artmasının sebebinin ilçedeki iftar buluşmaları olduğunu söyledi.

Keles Belediye Başkanı Keskin, İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirler kapsamında, toplu iftar ve sahurun yasaklanmasına rağmen ilçede kalabalık iftar programlarının düzenlenmesine tepki gösterdi.

Başkan Keskin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada halkı uyararak, şunları söyledi:

Sevgili hemşehrilerim maalesef coronavirüsle el ele iftar programlarına son zamanlarda ilçemize özellikle hafta sonlarında Bursa'dan çok sayıda vatandaşımızın geldiği gözlemlenmiş olup, coronavirüs salgını ile ilgili vakalarda da artış olmaya başlamıştır. Tam bu işten kurtulduk derken maalesef yine pozitif corona vakalarla karşılaştık. İlçemizde görülen son coronavirüs vakalarının sebebi hemşehrimizin evlerinde vermiş oldukları, Bursa'dan gelen vatandaşlarımızın da katıldığı iftarlardan kaynaklanmaktadır. Özellikle hiçbir şekilde en yakınlarıyla bile iftar programı düzenlenmemesi ve misafir kabul edilmemesi önem arz etmektedir. Hem Bursa'dan gelen vatandaşlarımızın hem de mahallelerimizde oturan hemşehrilerimizin bu konuda hassas davranması gerekmektedir. Sizlerin de bu gibi durumları sıkı bir şekilde takip etmenizi, kaymakamlık, belediye veya kolluk kuvvetlerine bilgi vermenizi önemle istirham ederim.

Etiketler :