Binali Yıldırım: Adada oturanlara deniz ulaşımı bedava olacak

Binali Yıldırım: Adada oturanlara deniz ulaşımı bedava olacak
Ekrem İmamoğlu’nun ücretsiz ulaşım vaatleri için "Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tepkisinden bir gün sonra Binali Yıldırım da benzer bir vaat de bulundu

Ekrem İmamoğlu’nun ücretsiz ulaşım vaatleri için "Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tepkisinden bir gün sonra Binali Yıldırım da benzer bir vaat de bulundu. Adalar'a giden Yıldırım, "Adada oturanlara deniz ulaşımı bedava olacak" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında sabah Şile'de bulunan Binali Yıldırım öğle saatlerinde Adalar'a geldi. Daha sonra AKP Adalar İlçe Başkanlığı'na geçen Yıldırım, ilçe başkanlığı önünde toplanan seçmenlere hitap etti.

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kendisinin de İDO Genel Müdürlüğü görevinde olduğunu belirten Yıldırım, Adalar'a iskeleler inşaa ederek deniz ulaşımındaki mağduriyetleri sona erdiklerini belirtti. Seferlerdeki aksamaların 1 Nisan'dan itibaren giderileceğini belirten Yıldırım, “Faytonculuğun Adalar'da bir anlamı var. Tabii bu nostalji yaşamalıdır. Onlar da can taşıyor. Onlara haddinden fazla yüklenmenin bir anlamı yok. Faytoncularla bir araya geleceğiz ve atlarımızı bu eziyetten kurtaracağız. Ulaşımı da elektrikli, fayton görünümlü araçlarla sağlayacağız" dedi.

"FAYTON İŞİNİ YİNE FAYTONCULAR YAPACAK"

Yıldırım'ın konuşması sırasında bir vatandaş, “Elektrikli fayton işini de yine buradaki faytonculara verin başka kimseye vermeyin" diye seslendi. Binali Yıldırım da bunun üzerine, "Size vereceğiz zaten başka kime vereceğiz. Sizin hakkınızdır bu. Fayton işini yine faytoncular yapacak. Kimse hakkından bir kayıp yaşamayacak" diye konuştu.

"ADALILARA ULAŞIM BEDAVA OLACAK"

"Adalılara müjdemiz" var diyen Yıldırım, "İstanbul kartı kullanan yaz kış Adada oturanlara deniz ulaşımı bedava olacak" şeklinde konuştu.

ERDEM GÜL İLE KARŞILAŞTI

Adalar'da partililer tarafından karşılanan Yıldırım, AKP Adalar İlçe Başkanlığı'na yürüyüşü sırasında, CHP Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül ile karşılaştı. Kısa bir süre ayaküstü sohbet eden ikili, birbirlerine başarılar diledi.

Etiketler :