Binada patlama oldu, balkondan düşerek hayatını kaybetti

Binada patlama oldu, balkondan düşerek hayatını kaybetti
Eskişehir’de 4 katlı bir apartmanın en üst katındaki dairenin mutfağında meydana gelen patlamada, evde yalnız yaşayan Mustafa Eray Özdil (34), balkondan düşüp yaşamını yitirdi. Patlama anı, park halindeki bir otomobilin araç kamerasına yansıdı.

Odunpazarı ilçesine bağlı Osmangazi Mahallesi Kemer Sokak'ta 4 katlı bir apartmanın en süt katında Mustafa Eray Özdil'in oturduğu dairenin mutfağında saat 02.30 sıralarında patlama oldu.

eskisehirde-4-katli-binada-patlama-1-kisi-oldu-3-3879-dhaphoto5.jpg

Bu sırada balkonda bulunan Özdil, patlamanın etkisiyle sokağa düştü. Patlamayla birlikte yangın çıktı. Savrulan beton parçaları nedeniyle park halindeki 3 araç hasar gördü.

eskisehirde-4-katli-binada-patlama-1-kisi-oldu-3-3879-dhaphoto12.jpg

Mahallede paniğe neden olan patlamanın ardından adrese çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde yola düşen Mustafa Eray Özdil'in hayatını kaybettiği belirlendi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kısa sürede söndürdü.

eskisehirde-4-katli-binada-patlama-1-kisi-oldu-3-3879-dhaphoto13.jpg

Savcılık ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından Özdil'in cesedi otopsi işlemleri için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis ve itfaiye ekipleri dairede inceleme yaptı.

eskisehirde-4-katli-binada-patlama-1-kisi-oldu-3-3879-dhaphoto1.jpg

PATLAMA ANI ARAÇ KAMERASINDA

Bu arada patlama anı, park halindeki bir otomobilin araç kamerasına yansıdı. Görüntülerde 4'ncü kattaki dairenin mutfak bölümünde patlamanın olduğu, ardından yangın çıktığı görüldü.

eskisehirde-4-katli-binada-patlama-1-kisi-oldu-3-3879-dhaphoto7.jpg

Ekipler, patlamanın nedenini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

eskisehirde-4-katli-binada-patlama-1-kisi-oldu-3-3879-dhaphoto2.jpg

'DEPREM ZANNETTİK'

Patlamada, daire mutfağının tamamen yıkıldığı görüldü. Evin salon pencerelerinin ise patlamayla birlikte yerinden sökülerek sokağa düştüğü belirlendi.

eskisehirde-4-katli-binada-patlama-1-olu-5-8923-dhaphoto1.jpg

Savcılık, polis ve itfaiye ekiplerinin patlamanın nedenine ilişkin incelemesi sürerken, apartmanın karşısında oturan Meriç Özen, gece şiddetli patlama sesine uyandıklarını ifade ederek, “Karşı binada oturuyorum. Gece yarısı bir gürültü duyduk, ben de bu sırada evde uyuyordum. Çok büyük bir patlamaydı, deprem zannettik. Balkona çıktığımızda yangını gördük. Patlama sırasında aşırı bir ses geldi. Polis ve itfaiye ekipleri geldi. Daha sonra 1 kişinin öldüğünü öğrendik. Ben işten gelip uyumuştum, patlama sesine uyandım” dedi.

eskisehirde-4-katli-binada-patlama-1-olu-5-8923-dhaphoto2.jpg

OTOPSİ İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Apartmanın 4’ncü katındaki patlamada sokağa düşerek hayatını kaybeden Mustafa Eray Özdil’in olay sırasında eve yalnız olduğu, annesi, babası ve kardeşinin ise bir süredir Bodrum’da olduğu öğrenildi. Özdil ailesinin acı haberin ardından Eskişehir’e dönmek için yola çıktıkları belirtildi. Öte yandan Mustafa Eray Özdil’in Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde otopsi işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

eskisehirde-4-katli-binada-patlama-1-olu-5-8923-dhaphoto6.jpg

Kaynak:DHA

Etiketler :