Halk TV Canlı Yayın
Belediye Meclisi'nden geçti: Ankara'da tüm bayramlarda ulaşım ücretsiz
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Meclisi'ne tüm bayramlarda Başkent'te ulaşımın ücretsiz olması teklifinde bulunmuştu. Teklif, Belediye Meclisi'nden geçti. Artık Ankara'da tüm dini ve milli bayramlarda ulaşım ücretsiz olacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Vatandaşlar, dini ve milli bayramlarda toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlansın” teklifi Belediye Meclisi’nde kabul edildi. Yurttaşların bayramlarda metro, teleferik ve EGO otobüslerinden ücretsiz yararlanması kararlaştırıldı.

BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, EGO otobüslerinin, metroların ve teleferik hatlarının dini ve milli bayramlarda ücretsiz olmasını kararlaştırdı.  

Teklif Mansur Yavaş'tan geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı dördüncü gün toplantısında alınan karar ile yurttaşların dini ve milli bayramlarda toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasına olanak sağlandı.

İlk olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda uygulanması planlanan ücretsiz toplu taşıma hizmetine ilişkin teklif Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından Belediye Meclisi’ne sunuldu.