Başakşehir'de balık restoranı alev aldı: Sebebi bilinmiyor

Başakşehir'de Esenyurt-Hoşdere Yolu üzerindeki bir balık restoranında yangın çıktı. Tek katlı yapının ahşap olması yangının hızlı büyümesine neden olurken yangının sebebi bilinmiyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Temmuz 2021 10:49

Başakşehir'de ahşap bir balık restoranı alev alev yandı. Yangın itfaiye ekiplerinin yarım saatlik çalışmasıyla kontrol altına alınırken, restoran kullanılamaz hale geldi.

Yangın, saat 01.00 sıralarında Başakşehir 2'inci Kısım Mahallesi Esenyurt-Hoşdere Yolu üzerindeki bir balık restoranında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Tek katlı yapının ahşap olması nedeniyle yangın kısa sürede büyüdü.

basaksehirde-balik-restorani-alev-alev-yandi-9000-dhaphoto6.jpg

İhbar üzerine, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Restoranın bahçesindeki ağaçlara da sıçrayan yangına Başakşehir, Beylikdüzü, Avcılar ve Esenyurt itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 30 dakikalık çalışmayla kontrol altına alınarak söndürüldü. Restoranda büyük çapta hasar meydana gelen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

basaksehirde-balik-restorani-alev-alev-yandi-ek-fotograflar-5184-dhaphoto1.jpg

Öte yandan, çevrede toplanan vatandaşlar ise yangını cep telefonları ile an be an kaydetti. Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, çıkış nedeni incelemelerin ardından belirlenecek.

 

KAYNAK: DHA