Bankacı Seçil Erzan, doktoru Evrim Pınar Güzel'i böyle dolandırmış

Bankacı Seçil Erzan, doktoru Evrim Pınar Güzel'i böyle dolandırmış
Dr. Evrim Pınar Güzel, aynı zamanda bir dönem doktoru olduğu bankacı Seçil Erzan ile birlikte 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Üç kişi, ‘dolandırıcılıkla’ suçlanıyor. Savcılık başvurusuna göre Dr. Güzel adına sahte imza atılarak, hesabındaki paranın Lüleburgaz’daki bir isme gönderilmesi sağlandı. Fatih Longur isimli kişinin hesabına gönderilen paranın aynı gün çekildiği anlaşıldı.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, şikâyetçi konumda olan isimler arasında Dr. Evrim Pınar Güzel ile babası Burhan Taşpolat da yer alıyor. Baba-kız, davanın bir numaralı sanığı konumundaki Seçil Erzan’a 12 milyon liraya yakın para kaptırdı. Dava dosyasında yer alan ifadeler, baba-kız ile Erzan arasında uzun yıllara dayanan bir dostluk ilişkisinin de olduğunu ortaya koyuyor.

YENİ BELGE ORTAYA ÇIKTI
Dermatolog Evrim Pınar Güzel,
devam eden davanın yanı sıra, yargılama aşamasında ortaya yeni çıkan bir belge nedeni ile yeni bir suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na geçen 6 Mayıs’ta sunulan dilekçede, şüpheli konumda Seçil Erzan’ın yanı sıra Fatih Longur ile Hüseyin Longur yer alıyor.

dekonttttt.jpgDOKTORUN HESABINDAKİ PARAYI GÖNDERDİ
Av. Özlem Yaşar'
ın imzasını taşıyan suç duyurusu dilekçesine göre Seçil Erzan, 22 Haziran 2016 günü Güzel’in hesabındaki 400 bin TL’nin, Tekirdağ Lüleburgaz’da yaşadığı anlaşılan Fatih Longur isimli bir kişiye gönderilmesini sağladı.

SAHTE İMZASI ATILDI
Suç duyurusuna göre Erzan, paranın Longur’un hesabına aktarılması için Dr. Evrim Pınar Güzel adına sahte talimat evrağı oluşturuldu. 22 Haziran 2016 tarihli evrakta, Dr. Güzel adına sahte imza atıldı. Longur’un hesabına gönderilen para aynı gün içinde çekildi.

evrakkaaaaa.jpg
Savcılık başvurusunda Erzan. Fatih Longur ve Hüseyin Longur’un iş birliği halinde dolandırıcılık suçunu işledikleri öne sürüldü.

secil-erzan-fotosu.jpg
Erzan, 'Fatih Terim Fonu' adı ile adlandırılan sistemde çok sayıda kişiyi dolandırmakla suçlanıyor.

Kaynak:halktv.com.tr