Balkanlar Tatili Hayal Oldu... Tur Şirketi Sahibi Sırra Kadem Bastı...68 Mimar, 1 Milyon TL Dolandırıldı

Balkanlar Tatili Hayal Oldu... Tur Şirketi Sahibi Sırra Kadem Bastı...68 Mimar, 1 Milyon TL Dolandırıldı
68 mimar, 938 bin lira dolandırıldı...Tur şirketi sahibi olan Emine Yıldız sırra kadem bastı

Denizli’de 1 haftalık Balkanlar turu için Nisan ayında peşin ödeme yapan 68 mimar, 938 bin lira dolandırıldı. Mimarlar, İzmir merkezli bir tur şirketi sahibi olan E.Y. ile görüştüler ve organizasyon düzenlediler. Fakat tur şirketi sahibi, mimarları dolandırdıktan sonra sırra kadem bastı.

Denizli'de yaşanan olay vatandaşları şoke etti. 17-24 Eylül tarihlerinde Büyük Balkanlar Turu düzenlemek üzere İzmir Karşıyaka'da ofisi bulunan TIT firması ile görüşen 68 mimar kişi başı 480 Euro ödedi.

PARAYI YATIRDILAR

Yeni Asır'ın haberine göre, oda yönetimi, hiçbir yetkiliye ulaşamadı. Toplamda 32 bin 640 avro ödeme yapan 68 mimarın yaklaşık 938 bin lira dolandırıldıkları iddia edildi. Denizli'de Mimarlar Odası Şubesi tarafından organize edilen ve İzmir merkezli bir tur şirketiyle anlaşarak Balkanlar Turu'na gitmek isteyen 68 kişi dolandırıldı.

938 BİN LİRA TOPLADI

Balkanlar Turu'na kısa bir süre kala tur şirketi sahibi E.Y. ortadan kayboldu. Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Özlem Durdu Kabel, tur şirketi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Kabel, "Tur şirketini araştırdık. Daha önce gidenlerden de referans aldık. Bu firmayı da uygun gördük. Bazı üyelerimiz kredi kartıyla bazıları havale yapmışlar. 68 kişi 480'er Euro para yatırdı. Bizlerden 938 bin lira topladı" dedi.

Etiketler :