Bakan Şimşek'ten CHP'li Yavuzyılmaz'a Gönderme!

Bakan Şimşek'ten CHP'li Yavuzyılmaz'a Gönderme!
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın 2017 yılında gerçekleştirilen "Türk lirasına dönüşüm işlemleri"nde kamu zararı oluştuğunu belgelemesi üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'ten dikkat çeken bir açıklama geldi.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın bazı özelleştirmelerle ilgili 2017 yılında gerçekleştirilen "Türk lirasına dönüşüm işlemleri"nde kamu zararı oluştuğunu belgelemişti.

Bakanlık konuya ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada söz konusu iddianın gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

"İFTİRA SİYASETİ"

Bunun üzerine bir açıklama da Bakan Şimşek'ten geldi. Şimşek, Yavuzyılmaz'a yönelik sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Programımızın olumlu sonuçlarını aldığımız bu dönemde iftira siyasetinin dozu her geçen gün artmaktadır. 2017 yılında 683 sayılı KHK kapsamında başvuran tüm şirketlerin istisnasız faydalandığı, Sayıştay denetimiyle herhangi bir kamu zararı olmadığı raporlarla tespit edilen uygulama çarpıtılarak yeniden gündeme taşınmıştır.

Kanunlara uygun ve herkese eşit uygulanan bu imkanın kamuoyunu yanıltmak amacıyla sunulmasını doğru bulmuyoruz. Biliyoruz ki vatandaşımız nezdinde bu tür çarpıtma siyasetinin yeri yoktur."