Bahçeli’den Bomba Koalisyon Açıklaması!

Bahçeli’den Bomba Koalisyon Açıklaması!
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair bomba açıklamalar yaptı.MHP’ye yakınlığıyla bilinen EtikHaber’e konuşan Bahçeli, Erken seçim durumunda oylarının artacağını iddia etti. HDP’nin içinde...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair bomba açıklamalar yaptı.

MHP’ye yakınlığıyla bilinen EtikHaber’e konuşan Bahçeli, Erken seçim durumunda oylarının artacağını iddia etti. HDP’nin içinde bulunduğu veya HDP’nin dışarıdan desteklediği bir koalisyon formülüne kapıları kapatan Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun önerisi için de “CHP Genel Başkanı hadiseye çok yanlış taraftan bakmaktadır. Bizim HDP konusunda ikna edilmemiz olmayacak bir şeydir. CHP bu çerçevede fazlaca emek sarf etmesin” dedi.

7 Haziran’da Erdoğan’ın “hırs ve hayalleri”nin suya düştüğünü belirten Bahçeli, Erdoğan ile ilgili istifa çağrısını yineleyerek “Erdoğan’ın başına buyruk ve fiili başkanlık veya partili Cumhurbaşkanlığı uygulaması çökmüştür. Daha önce de söyledim, yine aynı görüşteyim: Erdoğan ya anayasal sınırlarına çekilmeli ya da istifayı gündemine almalıdır. Hem Cumhurbaşkanı olacaksınız hem de siyasetin göbeğinde nifak saçacaksınız, böyle bir hak ve yetki kimseye verilmemiştir.” dedi. Koalisyon ile ilgili örnekler veren Bahçeli, AKP ile koalisyona ise çözüm sürecinin ortadan kaldırılması ve yolsuzlukların üstüne gidilmesi şartıyla evet diyebileceklerini belirtti.

Sözcü