Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen suç duyurusunda bulunacak

Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen suç duyurusunda bulunacak
Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen'in avukatları, müvekkiline ait ses ve görüntülerin izinsiz paylaşıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu. Avukatların yaptığı açıklamada "Yapılan paylaşımlar müvekkilimiz Özge Pomen tarafından yapılmamıştır" denildi.

CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen'in avukatları, müvekkiline ait ses ve görüntülerin sosyal medyada izinsiz paylaşıldığını ve yasal yollara başvurulacağını açıkladı.

Özge Pomen'in avukatları Evrim Dost ve Halil Şahin Dost'un yaptığı yazılı açıklamada, "26 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medya aracılığı ile kamuoyuna servis edilen, müvekkilimiz Özge Pomen'in ses ve görüntü, eski eşi İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu ve Avukat Tuba Torun Erdoğdu'nun seslerinin yer aldığı görüntüler müvekkil adına açılan birkaç sosyal medya hesabından paylaşılmıştır. Sonrasında yine bu hesaplardan müvekkile ait olmayan beyan ve açıklamalar yapılmıştır. Sosyal medya üzerinden yapılan yayın üzerine pek çok gazete, gazeteci, haber siteleri ve medya kuruluşları da müvekkil adına açılan hesaptan yayımlanan video ve içerikleri haber haline getirerek kamuoyunun bilgisine sunmuştur. Anılan süreçte kendisine ait ses ve görüntülerin, kendi adına açılan sahte sosyal medya hesapları üzerinden rızası dışında paylaşılması nedeni ile müvekkil mağdur edilmiştir. Yapılan paylaşımlar müvekkilimiz Özge Pomen tarafından yapılmamıştır. Bu paylaşımlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır" denildi.

Ne olmuştu?

Özge Pomen adına açılan sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda eski eşi Aykut Erdoğdu ile özel konuşmaları yayınlanmıştı. Bunun ardından Aykut Erdoğdu yeni evlendiği Tuba Torun'dan özür dilemişti ve Torun'un üzüntüsü nedeniyle hastaneye kaldırıldığını belirtmişti. Daha sonra ise Aykut Erdoğdu ile Tuba Torun CHP'den istifa etmişti. Özge Pomenden ise herhangi bir açıklama gelmemişti.

Kaynak:DHA