Ayhan Bora Kaplan'ın el konulan barının fedaisine silahlı saldırı

Ayhan Bora Kaplan'ın el konulan barının fedaisine silahlı saldırı
Ankara Çankaya’da önceki gece gece kulüplerinin olduğu caddede silah sesleri yükseldi. Doğukan Akbaba (22), Ayhan Bora Kaplan’ın el konulan gece kulübünün koruma şefini bacaklarından silahla yaraladı. Yaralanan kişinin sağlık durumu iyi. Doğukan Akbaba ise bugün tutuklandı. Akbaba’nın annesine ait şirkete Kaplan ile ortaklığı nedeni ile kayyum atanmıştı.

Tutuklu bulunan Ayhan Bora Kaplan’a ait Öküz Bar da el konulan mekânlar arasındaydı. Ankara Çankaya’da bulunan Öküz Bar’ın hemen yanında Doğukan Akbaba’nın sahibi olduğu Haaz Ankara isimli mekân da bulunuyor. Kaplan’ın eniştesi Hasan Çalış’ın adına görünen Öküz Bar’a da, Akbaba’nın annesi adına gören Haaz Ankara’ya da kayyum atanmıştı.

bora1.jpeg
Doğukan Akbaba tutuklandı.

İKİ MEKÂN DA TMSF DENETİMİNDE

Her ikisi de TMSF denetiminde olan iki gözde mekânın önünde önceki gece silah sesleri yükseldi. Halktv.com.tr’nin edindiği bilgilere göre Doğukan Akbaba, önceki gece sat 03.40 gibi Haaz Ankara’dan, kız arkadaşı ile birlikte ayrıldı. Bu esnada, hemen yan tarafta bulunan Öküz Bar’ın güvenlik şefi ile Akbaba arasında bir tartışma çıktı.

whatsapp-image-2024-05-10-at-17-09-38.jpeg
Doğukan Akbaba ve Ayhan Bora Kaplan.

İKİNCİ KEZ GELDİ SİLAHLA YARALADI

Doğukan Akbaba, kız arkadaşını bıraktıktan sonra bir kez daha mekânın önüne geldi. Bu kez, yanında silah olduğu anlaşılan Akbaba, kısa süre önce tartıştığı kişi ile bir kez daha karşı karşıya geldi. Akbaba, bu kişiyi bacaklarından silahla yaraladı. Yaralı koruma şefi hastaneye kaldırıldı. Anına kişinin bugün taburcu olduğu öğrenildi. Doğukan Akbaba ise, bugün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu arada, Akbaba Ailesi’nin daha önce Ayhan Bora Kaplan ile yakın temasta oldukları anlaşıldı. Baba Serkan Akbaba, Kaplan’ın çocuğunun kirveliğini yapmıştı.

Kaynak:halktv.com.tr