'At Saray’a Devlet Protokolü

'At Saray’a Devlet Protokolü
Katar Emiri'nin Erdoğan'a hediye ettiği ve Eskişehir Mahmudiye’ye getirilen atlar için yapılan hara törenle açıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed El Sani tarafından hediye edilen ve Eskişehir Mahmudiye’ye...

Katar Emiri'nin Erdoğan'a hediye ettiği ve Eskişehir Mahmudiye’ye getirilen atlar için yapılan hara törenle açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed El Sani tarafından hediye edilen ve Eskişehir Mahmudiye’ye getirilen atlar için yapılan hara törenle açıldı.

‘’At-Saray’’ törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Azim Turan, milletvekilleri ve bürokratlar katıldı. Açılışın startını ise, Beştepe’de düzenlenen “Arap Atı Tanıtımı, Hipoterapi Merkezi ve TİGEM İşletmeleri Toplu Açılış Töreni” adı altında bizzat Erdoğan verdi.

Erdoğan açılış töreninde, Sözcü’nün günler önce kamuoyuna duyurduğu haberi doğrulayarak “Katar Emiri’nden, bir baktık bir sürpriz. 53 tane Arap atı gönderdi” demişti.

Erdoğan’ın atları, TİGEM Anadolu Tarım İşletmesi’nde bulunuyor. 125 atın barındığı Ilgı Tay Tavlası’nda, Katar Emiri’nin hediyesi olan 53 arap atı da bulunuyor.

Sözcü